Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bouwmeester byl tři dny po kolapsu operován. Srdce mu bude hlídat kardioverter

Má podobný osud jako fotbalista Daley Blind. I hokejistovi Jay Bouwmeesterovi ze St. Louis bude po srdeční příhodě v úterním zápasu NHL v Anaheimu kontrolovat srdeční rytmus kardioverter-defibrilátor. Šestatřicetiletý kanadský obránce podstoupil operační zákrok  a za několik dnů by měl být podle sdělení klubu z anaheimské nemocnice propuštěn.

Obránce St. Louis Blues Jay Bouwmeester
zdroj: ČTK/AP autor: Jack Dempsey

Bouwmeester se v úterním utkání v Anaheimu zhroutil během první třetiny na střídačce. Na pomoc mu okamžitě přispěchaly lékařské týmy obou klubů. Záchranáři museli použít i defibrilátor, aby obnovili činnost srdce.

Při převozu do nemocnice už byl loňský vítěz Stanleyova poháru opět při vědomí a komunikoval. Zápas, z nějž bylo odehráno necelých 13 minut, zůstal nedohrán a vedení NHL pro něj najde nový termín.

Bouwmeester, olympijský vítěz z roku 2014, drží v NHL jednu z nejdelších sérií bez vynechaného zápasu: nastoupil k 737 utkáním v řadě.

Kardioverter-defibrilátor má v těle i nizozemský fotbalista Daley Blind, který se už po prosincové operaci srdce vrátil na hřiště. Reprezentační obránce odehrál ve středečním pohárovém utkání Ajaxu Amsterdam s Arnhemem jako střídající hráč zhruba 25 minut.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy