Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Bednář si přál tradiční klub a má Detroit. Vybrala si mě dobrá organizace, tvrdí

Chtěl do tradičního kanadského klubu, nakonec si ho vybral jiný, i když také tradiční klub NHL. Hokejový brankář Jan Bednář je z Detroitu nadšený. Osmnáctiletý odchovanec Karlových Varů už přijal gratulace od krajanů působících v Red Wings obránce Filipa Hronka a útočníka Filipa Zadiny a věří, že dostane v klubu šanci ukázat své kvality.

Karlovarský gólman Jan Bednář
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Jsem hrozně rád, že si mě vybral právě Detroit, protože je to organizace s obrovskou tradicí, mají skvělou halu a výborné fanoušky. Mým snem bylo vždycky si zahrát v Kanadě, ale Detroit je hokejové město a to je víceméně s Kanadou srovnatelné. V tomhle ohledu jsem určitě maximálně spokojený," řekl Bednář pro web karlovarské Energie.

Draft se v úterý a ve středu konal kvůli koronavirové krizi virtuálně bez osobní účasti hráčů i managamentu klubů. Detroit si Bednáře vybral ve čtvrtém kole na 107. pozici.

"Když draft probíhal a začala padat jména od druhého kola, tak už jsem byl trochu nervózní. V prvním kole ještě ne, protože jsem věděl, že s největší pravděpodobností vybrán nebudu. To jsem spíš držel palce ostatním klukům. Když si mě vybral Detroit, tak to byly obrovské pocity štěstí a radosti, samozřejmě je to ale také závazek k další práci," uvědomuje si Bednář.

"Asi dva dny před draftem jsem mluvil s agentem, který říkal, že je asi šest týmů, které měly největší zájem. Detroit mezi nimi byl. Vždycky, když jeden z těch týmů měl volbu, tak se přiznám, že jsem byl o to nervóznější," vzpomínal Bednář, který čeká na další informace z klubu.

"Hned po draftu mi volal americký skaut Detroitu, který už se mnou mluvil předtím několikrát, a chtěl mě přivítat do organizace. Hlavní konferenční hovor, který s nimi budu mít, ještě neproběhl, ale v nejbližších dnech se určitě spojíme. Psali mi i Filip Hronek a Filip Zadina, kteří v Detroitu hrají, gratulovali mi. Je od nich pěkné, že mi napsali," ocenil talentovaný gólman.

Draft si užil doma s rodinou. "Jak ale draft probíhal a viděl jsem tam kluky v oblecích, tak jsem si v duchu říkal, jestli nám tady někde nenainstalovali kameru, protože jsme byli všichni v teplácích. Určitě to byl ale i tak skvělý zážitek," prohlásil Bednář.

V žebříčku Centrálního úřadu pro skauting byl druhý mezi brankáři působícími v Evropě za Rusem Jaroslavem Askarovem z Petrohradu. "Na žebříčky jsem před draftem moc nekoukal. Pro mě je důležité, že si mě vybrala dobrá organizace. Teď je na mně, abych v příštích letech dokazoval, že si v NHL můžu zahrát," uvedl gólman, který má na kontě 28 utkání v extralize za Karlovy Vary.

Jedenáctinásobný vítěz Stanleyova poháru Detroit byl v uplynulé sezoně v nedohrané základní části nejhorším týmem s 39 body ze 71 utkání a úspěšností 27,5 procenta. Bednář věří, že bývalý letitý kapitán a současný generální manažer Steve Yzerman, který se do Detroitu loni vrátil po působení v Tampě Bay, klub vrátí na výsluní. "Pozvedl Tampu, takže si od toho slibuji to, že je to člověk na správném místě. Myslím si, že té organizaci má určitě co předat," prohlásil.

V Red Wings končí brankář Jimmy Howard, kterého Detroit draftoval v roce 2003 ve druhém kole. Smlouvu mají Jonathan Bernier, Calvin Pickard, Filip Larsson, Victor Brattström a Kaden Fulcher.

"Tým teď trochu přestavují a výhledově, třeba pět let dopředu, by mohli hrát hodně vysoko. Přiznám se, že úplně nevím, jak je to tam s mladými gólmany, ale cítím, že do budoucna bych tam mohl mít šanci," věří Bednář.

Nadcházející sezonu má odchytat za Acadie-Bathurst Titan v QMJHL, ale při odloženém startu severoamerických soutěží zatím zůstává v Karlových Varech. "Pořád čekám na letenky do Kanady, ale uvidíme, co mi řeknou lidé z Detroitu. Většina týmů, se kterými jsem mluvil, preferovala, abych šel do Kanady. Myslím si, že ani Detroit nebude výjimka, a jen počkám, až budu moct odletět," dodal Bednář.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy