Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

NHL v Evropě nezačne ani příští rok, ve hře je ale světový pohár

New York - Hokejová NHL nebude ani v příští sezoně zahájena v Evropě. Komisionář kanadsko-americké soutěže Gary Bettman přiznal, že s ohledem na časovou tíseň nepředpokládá, že by se na začátku sezony 2014/15 některý z týmů představil mimo USA a Kanadu. Bettman ale zároveň prozradil, že věří, že se v budoucnosti opět uskuteční světový pohár, který se hrál naposledy v roce 2004.

Zdeno Chára a David Krejčí před pražským utkáním NHL
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Zápasy NHL se v Evropě hrály poprvé v roce 2007. Dvakrát se utkání zámořských celků hrála i v Praze. Před pěti lety se zde utkal tým New Yorku Rangers s Tampou Bay, v roce 2010 poté Boston s Phoenixem. "Vedení NHL se s hráčskou asociací NHLPA dohodlo, že už je příliš pozdě, abychom se pokusili uspořádat zápasy v Evropě na začátku příští sezony," uvedl Bettman.

Bettman ale věří, že NHL a NHLPA brzy oznámí, že se opět uskuteční světový pohár. "Věřím, že se tak stane. Myslím si, že je to skvělé," řekl Bettman. Světový pohár, dříve Kanadský pohár, se hrál vždy před začátkem sezony a zámoří tak vyhovoval více než mistrovství světa nebo olympijské hry.

Nenarušoval totiž program NHL a trenéři měli k dispozici všechny hráče. "Je (světový pohár) v lepším termínu a na místech, která máme pod kontrolou. Má pro nás daleko větší smysl. A myslíme si, že je to dobré i pro mezinárodní hokej," podotkl Bettman.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy