Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hana Mandlíková

NHL se nelíbil návrh hráčské unie, propast je stále široká

Toronto - Komisionář NHL Gary Bettman reagoval nesouhlasně na úterní návrh hráčské asociace NHLPA při vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy. Šéf zámořské hokejové soutěže uvedl, že propast mezi oběma tábory je hodně široká, což zvýšilo hrozbu, že nastane výluka. Jednání budou pokračovat dnes, nicméně Bettman se s výkonným šéfem NHLPA Donaldem Fehrem nesetká dřív než příští středu.

Gary Bettman
zdroj: Canadian Press autor: Chris Young

V úterý NHLPA předložila plán, v němž jsou hráči ochotni vzdát se části podílu z výnosů ligy, pokud ale majitelé rozdělí více procent mezi týmy, které mají ekonomické problémy. "Stále je mezi námi široká propast. A není moc času," řekl Bettman novinářům poté, co se seznámil s návrhem unie. "Existuje spousta témat, u kterých se díváme na svět úplně jinak. Tenhle protinávrh příliš nereagoval na náš původní návrh," dodal Bettman.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž o výluce v NHL

Aby odvrátili výluku, kvůli níž byla zrušena celá sezona 2004/05, se hráči byli ochotni vzdát 465 milionů dolarů z podílu na zisku. Tato částka by odpovídala průměrnému růstu, ovšem mohla by se zvýšit až na 800 milionů, pokud by se lize dařilo tak jako v předchozích dvou letech.

Donald Fehr po středečním hodinovém jednání obvinil z vytvoření propasti NHL. "Nejsme v situaci, kdy hráči jen tak řeknou: 'OK, vezměte si od nás všechno.' A přesně o tohle jim jde: 'Minule jste souhlasili s redukcí 24 procent, takže teď bude další.' To byl přesně jejich návrh a to způsobilo tu propast," dodal Fehr.

Obě strany se sice shodnou v převážně neekonomických záležitostech, například v bezpečnosti hráčů, nicméně hlavním problémem zůstávají finance. NHL chce seškrtat podíl hráčů na zisku ze současných 57 procent na 46, ačkoli v minulé sezoně zaznamenala rekordní zisk 3,3 miliardy dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy