Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

NHL míní Hudlerovu smlouvu s Dynamem napadnout

New York - Odchod českého útočníka Jiřího Hudlera do Dynama Moskva se nelíbí představitelům NHL a obrátili se kvůli tomu na vedení mezinárodní federace IIHF a Kontinentální hokejové ligy. Podle zástupců zámořské soutěže je pětadvacetiletý hokejista stále vázán v Detroitu, kde mu po minulé sezoně vypršela smlouva a stal se chráněným volným hráčem. Hudler se s vedením Red Wings nedohodl na nové smlouvě a uzavřel dvouletý kontrakt s Dynamem.

Představitelé NHL chtějí, aby proti tomu IIHF a KHL zasáhly. "IIHF byla o případu Jiřího Hudlera informována a vyrozuměla Ruskou hokejovou federaci o postoji NHL," řekl mluvčí mezinárodní federace Szymon Szemberg s tím, že přestup bude oficiálně uzavřen až poté, co to IIHF stvrdí podpisem na hráčově transferkartě.

Hudlerův zástupce Pavel Maršoun se komplikací neobává. "Ničeho se nebojíme. Vycházíme z toho, že neměl v NHL smlouvu. Konzultovali jsme to dopředu i s Dynamem," řekl.

Detroit dál vlastní hráčská práva na Hudlera v NHL, kam by se loňský vítěz a letošní finalista Stanleyova poháru v budoucnosti rád vrátil. Nejasnosti mohou souviset s faktem, že se český útočník rozhodl obrátit na arbitrážní soud, který by na přelomu měsíce měl určit výši jeho platu pro kanadsko-americkou soutěž. V minulé sezoně si Hudler vydělal 1,15 milionu dolarů.

Podle listu Detroit Free Press mu nyní nabízel Detroit tři miliony ročně a smlouvu až na pět let, ale Hudler odmítl. Sám hráč však na středeční tiskové konferenci uvedl, že jedním z důvodů, proč se rozhodl NHL opustit, je právě fakt, že klub mu nebyl schopen nabídnout víceletý kontrakt. V Dynamu si prý může vydělat za sezonu až pět milionů dolarů.

Hráči Detroitu
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy