Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

NHL chce prodloužení tři na tři, pravděpodobnost gólu skokem vzroste

Las Vegas - V základní části NHL se nejspíš od příští sezony bude hrát prodloužení s třemi bruslaři na každé straně, aby se zvýšila pravděpodobnost vstřelení branky. Změnu oproti stávajícímu formátu čtyři na čtyři navrhli na svém zasedání v Las Vegas generální manažeři týmů. Novinka vstoupí v platnost, pokud ji následně schválí rada guvernérů NHL.

Jakub Voráček skóruje v zápase proti Bostonu
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Dwyer

Model prodloužení tři na tři testovali v minulé sezoně v nižší AHL, kde více prostoru na ledě přineslo podle očekávání více gólů. Náhlou smrtí v novém formátu skončilo 75 procent zápasů oproti 35,3 procentu z předchozího ročníku, kdy se hrálo čtyři na čtyři. V NHL skončilo v uplynulé sezoně v prodloužení 44,4 procenta duelů.

Zatímco v AHL se hrálo hybridním systémem, kdy sedmiminutové prodloužení začalo ve čtyřech hráčích na ledě a změnilo se na tři na tři po třech minutách, pokud nepadl gól, v NHL se bude hrát ve třech rovnou. Když se ani po pěti minutách nerozhodne, budou následovat jako dosud samostatné nájezdy, které se v NHL jezdí od sezony 2005/06.

V uplynulém ročníku skončilo penaltovým rozstřelem 170 z 306 duelů, jež byly po řádné hrací době bez vítěze. "Jednomyslně jsme se usnesli, že bychom byli rádi, aby více zápasů skončilo v prodloužení než v nájezdech," řekl generální manažer Nashvillu David Poile. "Fanouškům se to bude hodně líbit," dodal. Vedení NHL a hráčská asociace NHLPA také v úterý oznámily, že platový strop se pro příští sezonu zvedne z dosavadních 69 milionů na 71,4 milionu dolarů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy