BBV po 25 letech

Neuvirth se úspěšně vrátil do branky Capitals, Pavelec stále ve střehu

New York - Čeští brankáři Michal Neuvirth a Ondřej Pavelec patřili k oporám svých týmů ve čtvrtečních zápasech zámořské NHL. Neuvirth 36 zákroky vychytal pro Washington výhru 3:2 na ledě Caroliny, Pavelec zneškodnil 28 z 29 střel a dovedl Winnipeg k vítězství 3:1 nad New Yorkem Rangers.

Brankář Ondřej Pavelec
zdroj: AP autor: John Woods

Carolina – Washington 2:3

Neuvirth nastoupil v brance Capitals od začátku zápasu po více než měsíční přestávce. Naposledy chytal od první minuty 7. února, kdy byl v polovině utkání s Pittsburghem střídán poté, co z 11 střel inkasoval dva góly. Znovu dostal šanci až tuto neděli, kdy ho kouč poslal na led na druhou půlku zápasu s Rangers (1:4).

Duel s Carolinou ale nezačal moc šťastně. Poprvé kapituloval už po 74 sekundách hry, v 9. minutě pak Capitals prohrávali 0:2. Následně ale český gólman zavřel branku, ve zbytku večera už neinkasoval a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. "Na začátku zápasu jsem byl trošku nervózní," přiznal Neuvirth. "Ale pak jsem se kousl, zabojovali jsme a vyhráli. Jsou to pro nás důležité dva body," doplnil.

Obrat ve skóre nastartoval gólem ve druhé třetině Joey Crabb, po 61 sekundách třetí třetiny vyrovnal Alexander Ovečkin a v 58. minutě rozhodl o výhře Capitals Mike Ribeiro. Zápas nedohrál český nováček ze zadních řad Capitals Tomáš Kundrátek, který se v první třetině zranil poté, co se mu zaklínila noha pod tělem útočníka Caroliny Jeffa Skinnera. "Půjde na vyšetření magnetickou rezonancí, pak se uvidí," poznamenal trenér Adam Oates, jehož tým přerušil sérii tří porážek.

Winnipeg – NY Rangers 3:1

Ondřej Pavelec si na rozdíl od Neuvirtha drží ve Winnipegu pozici týmové jedničky, když nastoupil do třinácti z posledních čtrnácti zápasů. V přímém souboji o osmé místo v tabulce Východní konference s Rangers zářil, nestačil pouze na střelu Ryana Callahana, který ve 22. minutě vyrovnal na 1:1, a díky řadě výborných zákroků si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

Pavelec zneškodnil i trestné střílení, když na něho v první třetině nevyzrál elitní slovenský střelec Marián Gáborík. Český gólman ho vychytal při penaltě už v únoru před dvěma lety. "Byl to těžký zápas. Rangers mají řadu urostlých hráčů, kteří dokážou před brankou pořádně zatopit, ale myslím, že jsme se s tím dobře vypořádali. Ve třetí třetině jsme pak předvedli skvělý výkon," radoval se Pavelec, který se spoluhráči oslavil čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.

Dallas – Anaheim 1:2 SN

Naopak už tři zápasy marně čekají na výhru hokejisté Dallasu. Proti Anaheimu, druhému nejlepšímu týmu celé NHL, ale získali alespoň bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech.

Jaromír Jágr vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno poté, co skóroval v předchozích čtyřech utkáních v řadě. Český útočník necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny už už slavil vítězný gól, jeho dorážka do odkryté klece se ale odrazila od tyče do břevna a následně ven z branky. Za ní se sice rozsvítilo červené světlo a ozvala se oslavná siréna, rozhodčí ale jasně rozpažil a za pravdu mu poté dal i kolega u videa. Dallas měl předtím už jednou smůlu, když ve druhé třetině neplatil gól po dorážce Dereka Roye. Rozhodčí totiž zapískali předčasně.

Výsledky NHL

Boston - Florida 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 15. a 60. Bergeron, 4. Chára (Krejčí), 53. S. Thornton - 24. Matthias. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565.

Toronto - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 31. Bozak - 53. a 58. Dupuis, 60. Adams. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 561.

Carolina - Washington 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 2. Sjomin (Tlustý), 9. Dwyer - 26. Crabb, 42. Ovečkin, 58. Ribeiro. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 38:25. Diváci: 16 810.

Columbus - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 38. Johnson - 37. Oduya, rozh. nájezd P. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 15 009.

Tampa Bay - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 31. Tavares, 60. Boyes. Střely na branku: 18:29. Diváci: 19 204.

San Jose - Los Angeles 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky: 29. a 41. Couture, 12. Burns, 28. Irwin - 30. a 53. Brown, 57. King. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17 562.

St. Louis - Phoenix 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 26. a 55. Stewart, 45. Steen. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17 852.

Minnesota - Colorado 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 32. a 60. M. Koivu, 4. Mitchell, 29. Setoguchi, 30. Brodin - 20. a 47. Parenteau, 31. Landeskog. Střely na branku: 40:32. Diváci: 18 989.

Dallas - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. Whitney - 28. Cogliano, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 34:30. Diváci: 15 775.

Vancouver - Nashville 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Branky: 2. Ebbett, 6. Edler, 19. Raymond, 26. Lapierre, 34. Hansen, 58. H. Sedin z trest. střílení, 59. Booth - 4. Halischuk, 27. Spaling, 47. Fisher, 56. G. Bourque. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18 910.

Winnipeg - New York Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Antropov, 35. Miettinen, 60. Ladd - 22. Callahan. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15 004.