Magazín EURO 2024

Neuvirth dostal tři góly, Washington už ztrátu dotáhnout nedokázal

New York - Michal Neuvirth se postavil po dvou týdnech do branky Washingtonu, ale i přes 28 úspěšných zákroků nezabránil porážce Capitals 2:3 s Montrealem. Pětadvacetiletý brankář inkasoval všechny branky v úvodních čtrnácti minutách, když ho hosté překonali třikrát z prvních 12 střel. Pak už jen dvěma trefami snížil Alexandr Ovečkin, který je tak s 19 zásahy nejlepším střelcem soutěže.

Washington - Montreal 2:3

V závěrečném náporu domácích byl blízko vyrovnání Martin Erat, ale v závaru ho i bez ztracené hokejky nadvakrát vychytal brankář Peter Budaj. "Cítil jsem se bez ní jako nahý. Měli tam několik střel, ale spoluhráči věděli, že jsem bez hokejky, a o to více se snažili všechno zblokovat," reagoval slovenský gólman.

Washington litoval, že soupeře pustil do rychlého vedení. Zopakoval si tak nepovedený vstup do utkání z předchozího duelu s Pittsburghem, ve kterém prohrával 0:2 už po dvanácti minutách. "Trochu jsem naštvaný na starší hráče, že nepomáhají více mladým. Měli jsme se řídit jednoduchým plánem, ale když se to nedělá, soupeř se dostává do šancí," mrzelo trenéra Washingtonu Adama Oatese.

Pittsburgh - NY Islanders 4:3

Ztráta Capitals znamenala navýšení náskoku Pittsburghu v čele Metropolitní divize na pět bodů, neboť Penguins přehráli New York Islanders 4:3. Vítěznou branku domácích, kteří v zápase přišli o vedení 3:1, vstřelil v předposlední minutě nejproduktivnější hráč ligy Sidney Crosby. U první branky poražených asistoval český obránce Radek Martínek.

Calgary - Florida 4:3 po samostatných nájezdech

Také hokejisté Calgary promarnili v utkání s Floridou ve třetí třetině dvoubrankový náskok, ale nakonec soupeře udolali 4:3 po samostatných nájezdech. O výhře Flames, za které se v penaltovém rozstřelu prosadil i Jiří Hudler, rozhodl v šestém kole Sean Monahan. Na druhé straně byl v nájezdech úspěšný další český útočník Tomáš Fleischmann.

Anaheim - Tampa Bay 1:0 v prodloužení

Dramatický souboj nabídl zápas Anaheimu s Tampou Bay, ve kterém o vítězství domácích Ducks 1:0 rozhodl pět vteřin před koncem prodloužení Ryan Getzlaf. Výhru vychytal díky 31 zásahům Jonas Hiller, který přitom neměl vůbec nastoupit, ale během rozbruslení se zranil jeho kolega Viktor Fasth.

Utkání zpestřila i bitka mezi Radko Gudasem a Lucou Sbisou. Český obránce přijal výzvu domácího hráče, kterému se nelíbilo, jakým způsobem Gudas srazil jednoho z hráčů Anaheimu. Pražský rodák ve své čtvrté letošní rvačce inkasoval pár ran a i podle mínění fanoušků v pěstním souboji se svým sokem prohrál.

Vancouver - Columbus 6:2

V jediném utkání pátečního programu soutěže, které neskončilo rozdílem jedné branky, přestřílel Vancouver doma Columbus 6:2. Hlavními strůjci hladkého vítězství Canucks byli bratři Sedinové, kteří se pod úspěch týmu podepsali pěti body. Daniel zaznamenal branku a dvě asistence, Henrik dvakrát skóroval.

Výsledky NHL

Pittsburgh - NY Islanders 4:3 (2:0,1:3, 1:0)

Branky: 5. a 8. Kunitz, 27. Malkin, 59. Crosby - 22. a 33. Vanek (na první Martínek), 32. McDonald. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 515.

Washington - Montreal 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Branky: 20. a 53. Ovečkin - 9. Moen, 12. Desharnais, 14. Briere. Brankář Michal Neuvirth inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,32 procenta. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18 506.

Calgary - Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 29. Colborne, 33. Bärtschi, 46. B. Jones, rozhodující sam. nájezd Monahan - 16. Gilbert, 48. Hayes, 55. Goc. Střely na branku: 24:26. Diváci: 19 289.

Vancouver - Columbus 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)

Branky: 34. a 50. H. Sedin, 20. D. Sedin, 33. Kassian, 35. Edler, 60. Welsh - 3. Calvert, 57. Anisimov. Střely na branku: 35:16. Diváci: 18 910

Anaheim - Tampa Bay 1:0 v prodl.

Branka: 65. Getzlaf. Střely na branku: 42:31. Diváci: 16 648.