Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Amundi Czech Ladies Challenge

Netík pokračuje ve Spartě, uzavřel novou roční smlouvu

Praha - Hokejový útočník Tomáš Netík bude pokračovat v pražské Spartě. Sedmadvacetiletý český reprezentant měl sice namířeno do zahraničí, ale nakonec se dohodl na nové smlouvě se svým dosavadním klubem. "Domluvili jsme se na jednoleté smlouvě," řekl serveru generální manažer Sparty Petr Bříza. "Tomáš usiloval po sezoně o lukrativní angažmá v KHL. V průběhu posledních dnů s námi vstoupil do jednání o svém případném letošním působení ve Spartě," připojil Bříza na adresu útočníka, který v uplynulém ročníku v základní části nasbíral v 41 zápasech jen 23 bodů za 11 branek a 12 asistencí, ale v play off potvrdil formu minulých ročníků deseti body za tři trefy a sedm přihrávek z 11 zápasů.

Sparta prý měla na Netíka podle Břízy jen v rozpočtu omezené finanční prostředky. "Ty byly i pod nabídkami, které měl Tomáš aktuálně ze severských lig. On se nakonec rozhodl, že chce zůstat ve Spartě i za těchto podmínek. Za poslední tři roky se podílel v týmu 106 kanadskými body na naší ofenzivě, jeho podpisem posílíme produktivitu našeho útoku," dodal Bříza.

Mohl jsem do Finska a Švédska, řekl Netík

Netík, který hájil v extralize vedle Sparty jen dres Karlových Varů, odkud se do holešovického klubu v roce 2004 vrátil, má na kontě v nejvyšší soutěži celkem 334 utkání a 172 bodů za 87 gólů a 85 asistencí.

Netík měl prý na stole nabídky ze švédské a finské ligy. "Dal jsem ale nakonec přednost Spartě, od které jsem cítil zájem a i po rozhovoru s prezidentem klubu panem Sivekem jsem se rozhodl, že hrát za Spartu pro mě bude pro další sezonu nejlepší," doplnil Netík. "V žádném případě v mém konečném rozhodování nehrály roli finance, jinak bych mohl odejít na sever Evropy. Rozhodl jsem se nadále působit v klubu, který dobře znám a který mám rád. Na sezonu ve Spartě se velice těším," dodal 178 centimetrů vysoký hráč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy