Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

Netík byl v Popradu spokojený, chce zpátky

Poprad - Český hokejový útočník Tomáš Netík patří mezi opory, které pustil HC Lev Poprad při už jen teoretické naději na play off KHL na zbytek sezony na hostování, ale s angažmá v týmu nováčka Kontinentální ligy je maximálně spokojený. Kontrakt skončí devětadvacetiletému bývalému hráči Karlových Varů, Sparty nebo CSKA Moskva v létě a klub z Tater podle něj bude první, s kým bude jednat. Sezonu totiž dohraje ve švédském Växjö.

Tomáš Netík a Juraj Mikúš
zdroj: ČT4 autor: Vít Čepický

Projekt česko-slovenského klubu, který chtěl původně zakotvit v Hradci Králové, budil nejdříve při své snaze hrát KHL otazníky, ale nyní v Popradu vše klape. A hokejisté se navíc mohou těšit z podpory stále zaplněného stadionu, který pojme 4 500 příznivců. "Všechno bylo velká neznámá - jak budou reagovat lidi, jak bude fungovat tým," prohlásil Netík.

Loni v květnu byl klub přijat do KHL a následovala narychlo tvorba kádru i realizačního týmu. "I když máte spoustu peněz, není snadné poskládat mužstvo tak, aby fungovalo hned první rok. Tady těch peněz ani navíc tolik nebylo," podotkl Netík. "S fanoušky to bylo stejné, nikdo nevěděl, jak se budou chovat, jestli nás jako nový tým přijmou," řekl.

Netík se nechal přesvědčit k působení v Popradu v době, kdy si nikdo nebyl jistý, jak projekt dopadne. A nelituje. Lákalo ho být u toho, když se klub tvoří. "To, že vzniká úplně nový v takhle kvalitní soutěži, je naprosto ojedinělé," navázal Netík.

Lev ztrácí 12 bodů na pozice pro play off, ale hraje v soutěži důstojnou roli. Netík zaznamenal i kladné ohlasy od dalších hokejistů. "Třeba Jakub Klepiš z Ufy mi říkal, že si myslel, že budeme mít pět šest vítězství za sezonu a že je překvapený, jak neskutečně hrajeme. Ufu jsme pořádně potrápili, v Kazani vyhráli," řekl Netík. 

Sezona podle něj nebude rozhodně pro Poprad neúspěšná. "Myslím si, že se nemáme za co stydět. Sestavit tým první rok v jakékoliv soutěži na světě je strašně těžké, než si sednou různé vazby a všechno se to vychytá. Ostudu jsme neudělali, nějaké body máme. Do Vánoc jsme tam byli na čtyři body na play off, což jako neúspěch nemůže nikdo brát," doplnil Netík. "Museli bychom mít stodvacetiprocentní sezonu, abychom to tam dotlačili. Když se podíváte na KHL, co tam vstupovalo za týmy, tak to měl každý těžké."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy