Následuje
ODM 2020: Alpské lyžování

Nesmí se ani naznačovat. Třinec dostal pokutu i za nepřímé hodnocení rozhodčích

Praha - Nepřímé komentáře na adresu rozhodčích z úst trenéra Vladimíra Kýhose a útočníka Rostislava Marosze budou stát hokejový Třinec 20 tisíc korun. Vedení Ocelářů dostalo od ředitele hokejové extraligy Josefa Řezníčka pokutu za vyjádření obou aktérů po čtvrtém zápasu čtvrtfinále play-off v Chomutově.

Vladimír Kýhos
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Oceláři prohráli v pondělí na ledě Pirátů 1:2 v prodloužení, domácí vstřelili rozhodující gól v přesilové hře pět na tři. "Já nic hodnotit nebudu, protože bych se nedoplatil. Po tom závěru, po tom, co se tady událo. Ať si každý udělá obrázek sám," řekl Kýhos.

Podobně se vyjádřil i Marosz. "Bohužel rozhodly trochu jiné faktory. Každý ať si to vezme, jak chce," uvedl třinecký útočník.

Podle herního řádu mají kluby povinnost zajistit, aby v den utkání nikdo z hráčů, trenérů, členů realizačního týma a funkcionářů nehodnotil výkon rozhodčích.

"Z citací je zřejmé, že trenér i hráč si byli vědomi, že jejich výroky se k hodnocení výkonu rozhodčích vztahují a budou tak vnímána, což se - vzhledem k případné finanční pokutě - pokusili obejít tím, že hodnocení formulovali jako nepřímá," odůvodnil Řezníček udělení pokuty.

Sestřih a ohlasy 4. čtvrtfinále Chomutov - Třinec

Oba potrestaní nemohli vstřebat především závěr zápasu a dvě vyloučení na straně Třince, kdy se v 78. minutě faulem shodně na Michalu Vondrkovi provinili nejprve Josef Hrabal, který musel na trestnou lavici za podražení, a jen o 28 vteřin později se stejným přestupkem právě Marosz. Vedení Ocelářů proto podalo podnět na přezkoumání počínání chomutovského kapitána.

Především Marosz byl už na ledě na soupeře hodně rozezlený, což dal jasně najevo i po utkání. "Podkopl mě, já ležím, on si šlápne na hokejku a já jdu ven. To je neskutečné. Jestli je Vondrka nadčlověk nebo co. Leží po každém kontaktu na zadku a rozhodčí zvedá ruku. Ať se na to každý podívá. Nemám slov," prohlásil také Marosz.

Předseda disciplinární komise Karel Holý však řízení s Vondrkou po prostudování záznamu v obou případech zastavil, neboť z jeho pohledu se chomutovský útočník nafilmovaného pádu nebo simulování nedopustil.

Ředitel extraligy zároveň zrušil Třinci dřívější pokutu 5000 korun za Kýhosovu absenci na tiskové konferenci po prvním zápase série. V přihlášce do soutěže Třinec jako hlavního kouče uvedl Kýhose a podle herního řádu v play-off na tiskové konference musí chodit on.

Řezníček ovšem uvedl, že při původním rozhodnutí nezohlednil předchozí komunikaci s vedoucím mužstva Jaroslavem Kamešem, který mu oznámil, že tiskových konferencí se bude účastnit asistent René Mucha, vedený jako hlavní trenér v zápisech o utkání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy