Následuje
Magazín českého snowboardingu

Nejdelší hokejový zápas historie. Utkání norského play-off trvalo 217 minut

Hamar (Norsko) – Celkem 217 minut a 14 vteřin. To je hodnota nového světového rekordu v délce hokejového zápasu, kterou vytvořily norské celky Storhamar a Sarpsborg. Páté utkání čtvrtfinále tamního play-off po osmi prodlouženích rozhodl domácí Storhamar, který zásluhou dlouholeté opory Joakima Jensena zvítězil 2:1 a sérii ovládl 3:2.

Slavící hráči Storhamaru
zdroj: Facebook/Storhamar Hockey

Hráči Storhamaru a Sarpsborgu nastoupili po základní hrací době ještě do osmi přidaných dvacetiminutovek a nakonec posunuli rekord o více než 40 minut. V utkání bylo k vidění celkem 188 střel mezi tyče, o vyrovnanosti duelu svědčí i jejich poměr 95:93 pro Storhamar.

Dosavadní nejdelší soutěžní zápas trval 176 minut a 30 vteřin a datuje se až do března 1936, kdy spolu do rozhodujícího gólu Muda Bruneteaua bojovaly v semifinálové sérii play-off NHL Montreal a Detroit. Hostující Red Wings vyhráli 1:0.

Shodou okolností končily oba zápasy v takřka podobný čas. Utkání v Montrealu se hrálo do 2:25 hodin v noci. Duel v Hamaru začal v šest večer a Jensenova trefa ho uzavřela ve 2:32 v noci, tedy po osmi a půl hodinách.

V hledišti ho z původní návštěvy 5526 diváků vydrželo sledovat až do rozhodující trefy okolo tisícovky fanoušků. Některé z nich už postrádali jejich blízcí. "Lidé nám hlásí, že pohřešují své milované. To vše se ale děje kvůli utkání Storhamaru se Spartou (Sarpsporg), které trvá 'o něco déle než obvykle'," uvedla s nadsázkou tamní policie.

Zatímco domácí celek si k utěšení hladu objednal do kabiny pizzu a těstoviny, hosté podle médií zcela vykoupili kiosek v hledišti. Nezvyklou pracovní dobu měl během utkání například rolbař, který byl v permanenci více než tři hodiny.

Nejdelším dosud odehraným duelem české extraligy je rozhodující pátá bitva předkola play-off, kterou před čtyřmi lety ukončila vítězná trefa Petra Húževky v čase 113:51. Vítkovice díky ní vyhrály ve třetím prodloužení na ledě Českých Budějovic 3:2, ale hned v následném čtvrtfinále vypadly se Zlínem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy