Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sezóna za vodou

Nedvěd další budoucnost neřeší, na MS má ale chuť

Liberec - Hokejový útočník Petr Nedvěd odehrál v dresu Liberce nejvydařenější sezonu od svého příchodu v roce 2008, přesto se mu nepodařilo dovést Bílé Tygry k vytouženému titulu. Čtyřicetiletý centr po vyřazení severočeského klubu v semifinále play-off přiznal, že svou další budoucnost bude teprve řešit. Sezona pro něj ale podle všeho ještě neskončila, Nedvěd je připraven poprat se o účast na mistrovství světa.

Petr Nedvěd
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Nedvěd se do národního týmu vrátil v této sezoně po patnáctileté přestávce a kouč Alois Hadamczik naznačil, že by jeho služeb mohl využít i na světovém šampionátu ve Švédsku a Finsku. Definitivně jasno, zda se k reprezentaci připojí, bude za několik dní.

"Bavili jsme se, že až bude konec sezony, tak si zavoláme a mou situaci budeme řešit dál," řekl Nedvěd a zároveň přiznal, že chuť reprezentovat má. "I když je jasné, že v momentální chvíli cítím nějakou hořkost. Ale během týdne se to, doufejme, nějakým způsobem zlepší. Po takové sérii toho moc pozitivního není, ale takový je hokejový život. Člověk se musí oklepat a jít dál," uvedl.

Zřejmě až po MS bude Nedvěd řešit svou další budoucnost. Momentálně to vypadá, že bude pokračovat v hráčské kariéře, i když ani to po skončení semifinále říct nechtěl. Nevyloučil ale ani možnost, že by odešel opět do zahraničí. V průběhu sezony byl o jeho služby zájem z KHL a štědré nabídky zřejmě dostane i v létě. 

Liberecký rodák, který má na kontě včetně play-off více než tisíc zápasů v NHL, po šestém duelu série proti Východočechům naházel části své výstroje fanouškům. I to by naznačovalo, že se s Libercem loučil. "Nedá se to vyloučit. Chtěl jsem jim poděkovat za vynikající sezonu," řekl Nedvěd, který každoročně řeší další angažmá až po sezoně.

"Nikdy jsem to během sezony neřešil a nedělal jsem to ani teď. Samozřejmě člověk nemůže věci kolem sebe úplně ignorovat. Nějaké rozhodnutí udělám, ale ne teď. Uvidíme, jestli bude pro mě mistrovství světa, nebo nebude. Když nebude, můžu daleko víc a intenzivněji přemýšlet o hokejové budoucnosti, zda to bude v Liberci, nebo někde jinde," řekl.

Po skončení klubové sezony byl Nedvěd zklamaný, sportovně ale uznal, že Pardubice do finále postoupily zaslouženě. "Sérii jsme začali velice dobře, ale od třetího zápasu si myslím, že soupeř byl lepší. Vytvářeli si více šancí a každý zápas nás pouštěli do méně a méně šancí. To rozhodlo," řekl Nedvěd, jenž vzal část viny za vyřazení i na sebe.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy