Následuje
Český Ironman na Sahaře

Nájezdy se líbí, v NHL zřejmě budou rozhodovat i nadále

New York - Zápasy NHL, které skončí i po prodloužení remízou, by i nadále v nejbližší budoucnosti měly rozhodovat samostatné nájezdy. U příležitosti víkendového Utkání hvězd v Ottawě to potvrdil komisionář zámořské hokejové soutěže Gary Bettman. Nájezdy mají podle všeho výrazně více příznivců než odpůrců.

Ondřej Pavelec
zdroj: AP autor: Gary Wiepert

Ačkoliv zavedení pravidla v sezoně 2005/06, kdy se NHL snažila přilákat fanoušky zpět do hledišť po roční výluce, provázely i skeptické hlasy, zdá se, že vedení soutěže nemá důvod ke změně. "Všechny průzkumy, které pravidelně děláme, jasně vypovídají, že naši fanoušci mají rozstřely rádi," uvedl Bettman, i v souvislosti s tím, že v létě vyprší kolektivní smlouva a není vyloučeno, že v té nové může být opět zahrnuto i několik změn v pravidlech. "Když se podíváme na čísla, souhlasí 70 až 80 procent, což je vysoké číslo," dodal Bettman.

Díky nájezdům také o něco zhoustl již tak tuhý boj o postup do play-off, neboť v remízovém duelu se rozdělí celkem tři body, zatímco vítěz zápasu v základní hrací době získává dva body, poražený nic. Z dosud odehraných 735 duelů této sezony se bod navíc takto rozděloval ve 164 případech, tedy ve více než 22 procentech utkání. A nájezdy musely o vítězi rozhodnout v 95 utkáních.

"Lidé chtějí vidět některý z týmů vyhrát. Nechtějí odcházet s prázdným pocitem pocitem ve stylu 'to byla dneska opravdu dobrá remíza'," myslí si trenér Minnesoty Mike Yeo, jehož tým má na kontě v tomto ročníku už deset rozstřelů, společně s New Jersey a Los Angeles nejvíce v celé lize.

Vzrušující náhoda

A zdá se, že rozhodnutí v dovednostní soutěži vítají i hráči. "Je to vzrušující. Lidé to chtějí vidět, chtějí sledovat souboje jeden na jednoho," míní útočník Corey Perry z Anaheimu. "Spousta fanoušků to nejspíš ocení, když někdo vyhraje. Nemáte remízu jako ve fotbale. Myslím, že je to dobrá věc," prohlásil český útočník a dlouholetá opora Colorada Milan Hejduk. Bilance jeho týmu Avalanche v této sezoně je zatím stoprocentní - sedm výher ze sedmi sérií. Colorado vyhrálo nájezdy už desetkrát za sebou a jediná výhra ho dělí od rekordu Dallasu z ročníku 2005/06.

Ne všechny názory jsou ale tak pozitivní. "Pro fanoušky je to hodně zajímavé a užívají si to, ale myslím si, že lepší způsob, jak zápas rozhodnout a ukončit, je prodloužení s hrou čtyři na čtyři. Nejsem velkým fanouškem nájezdů, ale beru to, jak to je," prohlásil kanonýr Marián Gaborík z New York Rangers. "Mám z toho smíšené pocity. Nájezdy jsou hodně o náhodě, neboť se netýkají celého týmu. Nejobtížnější na tom je, že když máte určitou skupinu hráčů na nájezdy a těm se v nich nedaří, padá příliš viny pouze na určité lidi," myslí si brankář Montrealu Carey Price. "Ale zase je to lepší, než aby zápas neměl vítěze," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy