Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Nahradí Bříza Fasela? Bývalý brankář a majitel Sparty má zájem o post šéfa IIHF

Čech v čele Mezinárodní hokejové federace? Příští rok napoví. Bývalý brankář a funkcionář Sparty Petr Bříza by mohl nahradit šéfa IIHF Reného Fasela. Podle Mezinárodní asociace sportovních novinářů je Bříza jedním z pěti kandidátů na předsedu, dalšími uchazeči jsou Dán Henrik Bach-Nielsen, Bělorus Sergej Gončarov, Němec Franz Reindl a Kanaďan Bob Nicholson.

Petr Bříza
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Je pravda, že Petr má zájem kandidovat, ale momentálně ještě není uzávěrka kandidatury. Ve čtvrtek 21. listopadu o všem bude jednat výkonný výbor (hokejového svazu)," řekl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. Ve hře nebude jen Břízova kandidatura na šéfa IIHF, ale i na funkci viceprezidenta či do rady. Volby se uskuteční v září příštího roku na kongresu v Petrohradu.

Devětašedesátiletý Fasel stojí v čele IIHF od roku 1994. Už před rokem švýcarský funkcionář oznámil, že na další období kandidovat nebude.

Čtyřiapadesátiletý Bříza je členem rady od roku 2016. Do letošního května byl šéfem hokejové Sparty, než klub prodal. V létě pak skončil také v představenstvu hokejové Ligy mistrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy