Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Na univerzitní hokej přišlo rekordních 113 tisíc diváků

Ann Arbor (USA) - Světový divácký rekord na hokejovém utkání padl v sobotním zápase týmů Michiganské a Michiganské státní univerzity, který navštívilo 113 411 lidí. Předchozí maximum držel zahajovací duel letošního mistrovství světa v Německu mezi domácí reprezentací a USA, který v květnu na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu zhlédlo 77 803 diváků. Fanoušci v Michiganu sledovali souboj hokejových mužstev na stadionu v Ann Arbor, který jinak hostí zápasy amerického fotbalu. Ani tento sport však nikdy nepřilákal na stadion víc lidí než sobotní hokej.

Oba týmy se pod širým nebem utkaly již před devíti lety a tehdy tento model inspiroval zástupce univerzitní soutěže i samotné NHL, která nyní již pravidelně pořádá jeden duel základní části mimo krytou halu.

Zápasu přihlížel i Mike Janela, muž pověřený schválením rekordu pro zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. Přestože bylo maximum s velkou rezervou pokořeno, k přesnému ověření počtu diváků je prý třeba ještě zanalyzovat detailní záběry zaplněných tribun.

Univerzitní hokej vidělo rekordní množství diváků
zdroj: www.npr.org
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy