Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Na sport opět s plnými tribunami. Podmínkou je očkování proti covidu nebo prodělaná nemoc

Plné tribuny na stadionech? Od 1. srpna možná realita. Na sportovní zápasy a kulturní akce bude smět s ohledem na zlepšení situace kolem epidemie covidu-19 dorazit 7000 diváků venku, uvnitř 3000. Zbylou kapacitu tribun pak mohou doplnit lidé s dokončeným očkováním proti koronaviru nebo ti, kteří nemoc prodělali v posledních 180 dnech. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Vláda současně zrušila omezení počtu sportovců při sportovní přípravě.

Fanoušci Slavie na stadionu v Edenu
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Aktuálně mohlo na sportovní a kulturní akce venku 5000 a uvnitř 2000 lidí, kteří prodělali ve vymezeném období covid-19, mají dokončené očkování nebo se prokázali testem. Limity se nově zvýší na 7000 venku a 3000 uvnitř. Zbytek kapacity v halách i na venkovních stadionech ale mohou organizátoři zaplnit lidmi, kteří jsou očkovaní nebo nemoc v posledních 180 dnech prodělali. Tato možnost ale neplatí pro lidi s testem, řekl Vojtěch.

Opatření ocenil předseda představenstva fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík, klub ho plánuje využít mimo jiné 10. srpna pro svou odvetu 3. předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť či Žalgirisem Vilnius. "Klub může pro očkované plus pro osoby s prodělaným covidem v posledních šesti měsících nabízet vstupenky do plné kapacity stadionu! Podobně i ligové zápasy. Prodej začne již tento týden," uvedl na Twitteru.

Kabinet podle Vojtěcha k změně řady opatření, která se týkají především volnočasových aktivit, přistoupil kvůli epidemické situaci. Ta stagnuje, do jisté míry se dokonce zlepšuje, konstatoval. "Nepozorujeme negativní aspekty v případě počtu pozitivních případů či hospitalizací, takže jsme se rozhodli od 1. srpna přijmout další rozvolňovací balíček," uvedl.

Týkat se bude například i počtu sportovců, kteří se mohou současně věnovat přípravě. "Ruší se omezení, bylo tam 50 osob, teď tedy bez omezení," shrnul Vojtěch.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy