Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Na olympijském turnaji v Pekingu se představí tři čeští rozhodčí

Na únorových olympijských hrách v Pekingu se představí tři čeští hokejoví rozhodčí. Mezi 26 arbitrů se jako hlavní dostal Martin Fraňo a čároví Daniel Hynek a Jiří Ondráček. Nominaci zveřejnila Mezinárodní hokejová federace (IIHF).

zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Na minulé olympiádě byli jako hlavní Jan Hribik s Antonínem Jeřábkem a čároví Vít Lederer s Miroslavem Lhotským.

Fraňo, který působí v Kontinentální lize, se dosud představil na šesti mistrovstvích světa. Ondráček byl na posledních dvou světových šampionátech a Hynek na velké akci debutoval loni na MS v Rize.

Olympijský turnaj v Pekingu se bude hrát bez účasti hráčů z NHL od 9. do 20. února. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Nominace rozhodčích na mužský olympijský turnaj:

Hlavní: Tobias Björk, Linus Öhlund (oba Švédsko), Michael Campbell, Oliver Gouin (oba Kanada), Roman Gofman, Jevgenij Romasko (oba Rusko), Mikko Kaukokari, Kristian Vikman (oba Finsko), Martin Fraňo (ČR), Andris Ansons (Lotyšsko), Andrew Bruggemann (USA), André Schrader (Německo), Maxim Sidorenko (Bělorusko), Michael Tscherrig (Švýcarsko).

Čároví: Gleb Lazarev, Nikita Šalagin, Dmitrij Šislo (všichni Rusko), Daniel Hynek, Jiří Ondráček (oba ČR), William Hancock II, Brian Oliver (oba USA), Ludvig Lundgren, Andreas Malmqvist (oba Švédsko), Dustin McCrank (Kanada), Lauri Nikulainen (Finsko), David Obwegeser (Švýcarsko).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články