Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Na návrat krále jsme připraveni, zní z Kladna. Jágr by mohl za Rytíře nastoupit už brzy

Vrátí se Jaromír Jágr na domácí led a oblékne kladenský dres? Tato možnost je stále otevřená. Pětačtyřicetiletý legendární útočník sice situaci klidní, ale s Rytíři už absolvoval dva tréninky a uvažuje, že by do soutěžního střetnutí brzy naskočil. Jednoznačnou prioritou pro něj však nadále zůstává angažmá v NHL, o kterém jeho agent Petr Svoboda vyjednává.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Nechci předbíhat, uvidíme, všechny možnosti jsou otevřené," uvedl Jágr pro deník Sport.

K tomu, aby za Kladno nastoupil, musí s klubem podepsat smlouvu, nechat ji zaregistrovat na svazu a projít lékařskou prohlídkou. "Na případný návrat krále jsme náležitě připraveni. Se vším všudy. Všechno záleží na Jaromírovi. Já jenom mohu říct, že co se týče formalit, které se musí splnit, tak v případě, že se rozhodne hrát, splníme je během chvíle," řekl tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Pokud se Jágr rozhodne do první ligy zapojit, mělo by se tak stát v domácím zápase. Kladno se v sobotu utká doma s Ústím nad Labem, v pondělí hraje v Karlových Varech, ve středu doma proti Benátkám nad Jizerou a v sobotu proti Přerovu. "Řekli jsme mu, aby s námi před zápasem absolvoval alespoň čtyři tréninky. To byla naše jediná podmínka. Dnes sice na tréninku nebyl, ale v pondělí a v úterý ano. To absolvoval celé tréninky," uvedl trenér Miloslav Hořava.

Přestože o Jágrovy služby v minulých dnech projevil oficiálně zájem ruský Něftěchimik Nižněkamsk, slavný kladenský odchovanec svoji pozornost i nadále upíná k NHL. "Existují tři nebo čtyři kluby, se kterými jednáme. Dokud se vše nevyjasní tam, v Evropě se rozhlížet nebudu," uvedl legendární hráč.

Vzhledem k tomu, že kempy týmů NHL jsou v plném proudu, může Jágr kdykoliv odletět do zámoří. V týdnu ale uvedl, že určitě nepodepíše zkušební smlouvu. "Za pětadvacet let museli všichni poznat, jak na tom jsem. Nemyslím si, že je nutné mě po tolika letech prověřovat," podotkl Jágr.

Zdroj
ČT sport, ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy