Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Na "dvacítky" s hvězdným útokem? V širší nominaci jsou i Kaut, Nečas nebo Zadina

V širší nominaci hokejové reprezentace před juniorským mistrovstvím světa jsou i útočníci Martin Kaut, Martin Nečas nebo Filip Zadina, kteří působí v nižší zámořské AHL. Kouč Václav Varaďa do nominace zařadil 28 hráčů včetně Filipa Chytila, který se ovšem momentálně zabydlel v NHL v sestavě New York Rangers.

Filip Zadina v reprezentačním dresu
zdroj: ČTK/Paprskář Pavel

Ze zámořských soutěží je celkem patnáct hokejistů. Tým tvoří tři brankáři, deset obránců a 15 útočníků.

"Všechny kluky ze zámořských mládežnických lig máme uvolněné, ještě jednáme o uvolnění těch, kteří hrají NHL a AHL," řekl manažer týmu Otakar Černý.

Devatenáctiletý Chytil nedávno ohromil sérií pěti zápasů, v nichž dokázal skórovat. Od té doby si sice v šesti duelech připsal jen nahrávku, přesto má ve slavném klubu nadále důvěru kouče Davida Quinna.

"U Filipa Chytila je ta šance asi hodně malá, i když dva měsíce zpátky hlas z klubu nebyl negativní. Ale teď hraje ve velké formě," připustil Varaďa.

Zástupci české strany oslovovali kluby před zhruba dvěma měsíci a věří, že některé z ofenzivních es se podaří pro vrcholnou akci získat.

"U těch zbývajících hráčů Nečase, Zadiny a Kauta je ta šance větší, předběžně se všechny kluby vyjádřily kladně," podotkl Varaďa.

Je nám líto, video expirovalo.
V širší nominaci před MS juniorů jsou i Chytil a Zadina

Jasno by mělo být již brzy. "Byli jsme domluvení, že dostaneme finální slovo během prvního týdne v prosinci, kdy a zda vůbec budou hráči puštění na mistrovství světa. Čekáme na vyjádření. Byli bychom rádi, kdybychom případně měli tyto hráče k dispozici už na přípravný kemp v zámoří, ale budeme respektovat postoj klubů," doplnil Varaďa.

O ambicích nechtěl dvaačtyřicetiletý kouč extraligového Třince příliš mluvit. "Uvidíme, jak se bude vše vyvíjet především s ohledem na kluky, u nichž zatím nevíme, zda budou k dispozici, nebo ne. I proto máme do kempu před turnajem více hráčů. Budeme to řešit průběžně a reagovat na vyjádření klubů," vysvětlil Varaďa.

"Rádi bychom se každopádně prezentovali dobrým poctivým hokejem a korunovali to nějakým úspěchem, ale teď je ještě brzo cokoliv odhadovat. Udělám ale s každým utkáním vše proto, abychom vyhráli. Za jakéhokoliv stavu chci vyhrát a věřím, že to tak mají i kluci. Že to cítí stejně," doplnil Varaďa.

Širší nominace U20
zdroj: twitter.com/narodnitym

Šampionát se odehraje tradičně na přelomu roku od 26. prosince do 5. ledna. Pořádat ho budou kanadská města Vancouver a Victoria.

Čeští mladíci budou obhajovat čtvrtou příčku, v pětičlenné základní skupině narazí postupně na Švýcarsko, Rusko, posledního vítěze Kanadu a Dánsko.

Reprezentační výběr se sejde 11. prosince, den poté odletí do Vancouveru, pak ho čeká přípravný kemp v Nanaimu. Oživí ho dvě přípravná utkání: 19. prosince se Slováky a 22. prosince proti USA.

Širší nominace na přípravný kemp před MS juniorů:

brankáři: Lukáš Dostál (Třebíč), Jakub Škarek (Lahti/Fin.), Jiří Patera (Brandon/WHL)

obránci: Michael Gaspar, David Kvasnička (oba Litoměřice), Jakub Galvas (Olomouc), Dalimil Mikyska (Třebíč), Matyáš Zelingr (Kladno), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere/Fin.), Daniel Bukač (Niagara/OHL), Filip Král (Spokane/WHL), Radim Šalda (Rimouski/QMJHL), Libor Zábranský (Kelowna/WHL)

útočníci: Jan Hladonik (Třinec), Jan Jeník (Liberec), Ondřej Machala (Pardubice), Karel Plášek (Kometa Brno), Jakub Pour (Litoměřice), Petr Čajka (Erie/OHL), Kryštof Hrabík (Tri-City/WHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Martin Kaut (Colorado/AHL), Jáchym Kondelík (University of Connecticut/NCAA), Jakub Lauko (Rouyn Noranda/QMJHL), Martin Nečas (Charlotte/AHL), Matěj Pekař (Barrie/OHL), Ostap Safin (Halifax/QMJHL), Filip Zadina (Grand Rapids/AHL)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy