Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ODM 2022: Basketbal: Liberecký kraj - Jihočeský kraj

Když Rusové nedominují, přijde většinou stres a panika, říká gólman Hudáček

Chytá za svou zemi a bojuje i o novou smlouvu. Dvaatřicetiletý gólman Július Hudáček po třech letech skončil ve Spartaku Moskva, ale na světovém šampionátu pomáhá držet slovenskému týmu neporazitelnost. Ta trvá i po utkání s ruskými hokejisty, které Slováci porazili 3:1.

Július Hudáček
zdroj: ČTK/AP autor: Roman Koksarov

"Byl to pro mě speciální zápas, protože prakticky všechny ruské hráče znám. Navíc u reprezentace působí i lidé ze Spartaku. Generální manažer i trenér brankářů. Kluci hráli výborně. Nebylo to, že bychom jen bránili, ale v některých momentech jsme byli lepší a myslím si, že se ten hokej musel fanouškům líbit. Je to velké vítězství," řekl Hudáček, který si připsal 27 úspěšných zákroků.

Brankář s velkými zkušenostmi z KHL chválil spoluhráče. "Důležité je, že jsme hráli jako tým a byli jsme lepší než Rusové. Dobře jsme bruslili, hráli na puku a vytvářeli si šance. Když budeme takhle hrát i dál, můžeme porazit na šampionátu každého, což je pro nás nejdůležitější zpráva," tvrdí Hudáček.

Hodně důležité podle něho bylo, že byl po dvou třetinách nerozhodný stav. "Hrál jsem čtyři roky v Rusku a vím, jaký obrovský tlak tam na ně je. Když držíte s Rusy vyrovnaný stav nebo když vidí, že na ledě nedominují, tak je tam všude před třetí třetinou stres a panika," tvrdí, k čemu došel za působení v Rusku.

„I když jsme hráli proti CSKA Moskva, tak jejich bývalí spoluhráči vždycky říkali, že následuje stres a panika. Snažili jsme se to využít a pro naše mladé hráče to byla první vážnější zkouška," řekl Hudáček a poukázal na fakt, že předešlé výhry na MS si Slovensko připsalo nad Běloruskem a Velkou Británií.

Zkušený brankář je překvapený, jak se výkon týmu zlepšuje. "Nehráli jsme s nejlepšími. Byl jsem ale velmi překvapený, že i náš hokej (dnes) šel o level nahoru. Po přípravném zápase proti Rakousku jsem říkal, že hrajeme juniorský hokej. Bylo tam hodně chyb. Od té doby se jejich počet snižoval. Kluci se učí a věřím, že každému z nich toto mistrovství pomůže v kariéře. Věřím, že to nebyla naše poslední výhra a ještě na šampionátu něco pěkného zažijeme," uvedl odchovanec Spišské Nové Vsi.

Slováci jsou nyní v čele skupiny, podle Hudáčka ale jejich práce ještě nekončí. "Euforie tady je, ale máme zkušený trenérský štáb, který si s tím poradí. Navíc máme teď dva dny volno. Situace ve skupině je hodně zamotaná a ani dvanáct bodů nemusí k postupu stačit," řekl Hudáček.

Na post brankářské jedničky se dostal poté, co se zranil Branislav Konrád. "Myslím si, že Rusové dnes byli naší hrou překvapeni. Nečekali, že budeme tak aktivní a půjdeme po nich. S tím měli velké problémy," dodal zkušený gólman.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články