Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Je to thriller. Gól na 2:1 se Švédy to zlomil, říká brankář Hrubec

Po zápase se Švédy jsem se vyspal dobře. "Tak nějak z nás spadl ten tlak, protože otočit výsledek z 0:2 na 4:2 je skvělé," vysvětloval gólman hokejové reprezentace na světovém šampionátu Šimon Hrubec. Ten také hodně čte a thriller, který má s sebou v Lotyšsku, mu dost připomínal zápas se Švédy.

Šimon Hrubec
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Je to podobné," říkal v rozhovoru pro ČT sport s úsměvem. "Měli jsme dost těžký los. Na úvod dva silné soupeře a ty dva zápasy nám nevyšly. Jsem moc rád, že jsme se z toho vyhrabali," konstatoval z hotelu na šampionátu.

Přiznává, že jednotlivé zákroky v utkání si příliš nepamatuje. "Snažím se zápas vyhodit z hlavy hned po půlnoci. Ale všechny zákroky jsou důležité, nevypíchnul bych žádný," vysvětloval, jak svoji roli v brance vnímá.

Taky mu už víc pomáhají spoluhráči, kteří se proti Švédům vrhali do střel častěji než v předchozích zápasech, a on tak měl méně práce.

Je nám líto, video expirovalo.
Hrubec: Ten tlak z nás teď spadl

"V prvních zápasech nám to scházelo. Je to ale těžké. Někteří hráči nemají smlouvy a riziko zranění je pak vysoké. Ale jak se tam začne skákat a padat, tak jak jsem to viděl včera, tak to moc pomáhá," uznal s tím, že se tým nyní zvedá.

"Bavili jsme se o tom," přiznal Hrubec po prvních dvou zápasech a vidí, že to pomáhá týmu i mimo led. "Pomůže to i týmu na střídačce, ta ožije a je vidět týmový duch, nasazení."

Sezonu v Omsku měl v KHL devětadvacetiletý brankář skvělou a zásluhy na tom má i tamní trenér gólmanů. "Je skvělý. Jeden z největších profíků. Dělá každý trénink soupeři na míru. Musí studovat jeho hru – někdo víc střílí, jiný rozehrává za brankou a tak dále," vysvětluje Hrubec, že každý tým má jinou strategii.

"Podle toho jsem dělali cvičení. Řešili jsem taky hodně přesuny mezi tyčkami, protože v KHL jsou hodně chytří hráči a rozhoduje každá půl vteřina," vysvětloval, jak to v Rusku funguje. "Začal jsem třeba o půl vteřiny rychleji otáčet hlavu, což v takových situací hraje velkou roli," popisuje maličkosti, které dobrý gólman potřebuje a dodává, že na šampionátu je to hodně podobné.

I když je jedničkou týmu a má větší zápasovou zátěž, tak na tréninku nemá žádné úlevy proti dalším gólmanům. "Jenom v den zápasu si spíš jen osahám tyčky a sáhnu na puk, ale jinak se normálně střídáme, ať chytá kdokoliv z nás. A jsme si k dispozici všichni," říká jasně.

Zápas si dohrává ještě po utkání na videu. "Dívám se na branky naše i soupeřovy. Protože při utkání jsem v takovém tranzu," vysvětluje. V zápase se Švédy vyzdvihl první gól českého týmu. "Gól na 2:1 byl strašně důležitej a odstartoval ten zlom," konstatuje přesvědčeně.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články