Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Flek může přidat na snovém MS třetí gól proti Britům: Když se dá zaútočit, nakopnu to

Stále si posouvá maxima, o kterých snad ani nesnil. Dostal se na mistrovství světa, naskakuje do zápasů, a navíc už dvakrát skóroval. Český rychlík Jakub Flek udivuje na šampionátu v Rize především citem ve správný čas ujet do brejku a nechat za sebou v mžiku všechny obránce. Ve čtvrtek pečetil důležitou výhru nad Švédy 4:2, další trefu může přidat dnes s Velkou Británií. Přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a webu ctsport.cz od 11:00.

Jakub Flek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

S Karlovými Vary vypadl už v předkole play-off hokejové extraligy a v přípravě národního týmu je už od začátku, tedy zhruba před dvěma měsíci. "Pořád si to hrozně užívám, i když tady jsou tvrdá opatření, jsme de facto jen na hotelu a zimáku, nic jiného. Je to pro mě první mistrovství a jsem strašně vděčný, že jsem tady s týmem," řekl osmadvacetiletý forvard. 

Se Švédskem dodal v předposlední minutě českému týmu klid gólem při power-play soupeře. "Viděl jsem, že tam puk vypadl hned za buly, kde to Dominik Kubalík krásně vyndal do středního pásma. Beci na chvíli zaspali na modré čáře, protože se ji snažili držet, tak jsem to nakopl a vyšlo to," popsal druhou trefu v Olympijském sportovním centru.

Proti Velké Británii plánuje pochopitelně něco podobného, pokud se naskytne příležitost. Reprezentace i přes stěžejní výhru nad Tre kronor si stále nesmí dovolit zaváhání. "Proběhl kvalitní trénink, vybruslili jsme únavu ze zápasu. Věřím, že budeme úspěšní," hlásil Flek.

Naskočil už do prvního utkání s Rusy a ze sestavy nevypadl, i když v ní putuje. Jenže to je myšleno v dobrém. Kouč Filip Pešán se jím snažil vždy oživit některé skomírající formace. Proti Švédům hrál po boku Robina Hanzla a Jiřího Smejkala.

Pešán využívá Fleka i na oslabení. "Hraju je rád. Byť jde o situaci, kdy spíš čelíte tlaku soupeře, než že něco vytváříte. Když se tam ale někde dobře vypíchne puk, dá se z toho i zaútočit a občas to zkusím," povídá levé křídlo Energie.

Může zaujmout evropské kluby a vysloužit si vysněné zahraniční angažmá. Kdyby však proměnil další své úniky, na radaru nových zájemců by byl o to víc. Prosadit se mohl i proti Bělorusku. "Koukám se pokaždé zpětně na šance. Pak vždycky říkám, co jsem tam provedl zase za myšlenku, že jsem nedal. Občas si na sebe zanadávám," dodává s úsměvem hráč přezdívaný "Flíček".

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy