Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Velká britská srdce nestačila na kanadskou rutinu

Boj Davida s Goliášem viděli hokejoví fanoušci v Košicích. Davidové v dresech britského týmu sice bojovali srdnatě, což bylo sympatické a nakonec jim přineslo velký potlesk fanoušků, ale co se týče výsledku, málo platné. Kanďané si připsali víceméně v tréninkovém tempu první výhru na šampionátu a ta stála za to – 8:0.

Mathieu Joseph
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

I když už před zápasem bylo jasné, že tady hráčům z Velké Británie pšenka nepokvete, rozdali si to s jedním z největších favoritů šampionátu na férovku. Dokud jim síly stačily, tak se rvali o každý puk.

Jenže kvalita je kvalita a ta se musí projevit. A tak tomu bylo i tentokrát. Z počátečního nasazení zámořského týmu se postupem času a s přibývajícími góly v britské brance stávala rutina a trénink.

Britové se marně snažili dát alespoň čestný gól, leč převaha vítězů byla stále zřejmější. To se projevilo i na skóre, o něž se nejvíce zasloužil Anthony Mantha z Detroitu, který dal dva góly a u tří dalších asistoval.

"Před zápasem jsme mluvili o tom, že musíme hrát dobře a koncentrovaně, a myslím, že se nám to podařilo. Nepovolili jsme soupeři moc šancí. Pořád musíte tvrdě pracovat a to jsme dělali," pochvaloval si kanadský kouč Alain Vigneault.

Kanaďané podle očekávání diktovali tempo hry a ve 3. minutě se dostali do vedení. Skóre otevřel pohotově dorážející Joseph. Britové mohli následně vyrovnat, ale více práce měl i nadále brankář Bowns. Podruhé jej po McCannově akci překonal Mantha.

Další tři góly přidali zámořští hráči ve druhé třetině, ve které pokračovala jejich střelecká i herní převaha. Zatímco gólman Hart si za 40 minut připsal jen šest zákroků, na jeho protějšek šlo 40 střel.

Potřetí jej překonal Turris, poté v přesilovce Strome a 23 sekund před druhým odchodem do kabin Fabbro. "Prakticky pořád se hrálo u nás v pásmu. Kanada hrála výborně a nic nám nedovolila. Dostali jsme lekci. My se pořád učíme," řekl britský útočník Robert Lachowicz.

I ve třetí části nakonec Kanaďané, kteří na úvod MS prohráli s Finskem, přidali tři góly. Po osmé inkasované brance Bowns přepustil své místo Whistleovi, kterého již hráči javorových listů nepřekonali.

"Jsme rádi, že jsme vysoko vyhráli, ale šampionát je teprve na začátku. Čeká nás ještě hodně těžkých zápasů," uvedl útočník Sam Reinhart.

"V předešlých dvou zápasech (včetně přípravy proti Rakousku) to z naší strany nebylo ono. Většina z nás ale nehrála měsíc zápas, takže náš hlavní úkol teď je, abychom se do toho opět pořádně dostali," doplnil jej Mark Stone.

Skupina A (Košice):

Velká Británie - Kanada 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (Theodore, Jost). Rozhodčí: Rantala (Fin.), Tufts (USA) - Goljak (Běl.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 3:2, navíc Lachowicz (Brit.) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4563.

Velká Británie: Bowns (51. Whistle) - O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - Betteridge, Perlini, Farmer - Dowd, Hammond, Lake - J. Phillips, Davies, Lachowicz - Ferrara, Myers, Kirk. Trenér: Peter Russell.

Kanada: Hart - Stecher, Chabot, Severson, Nurse, Montour, Theodore, Fabbro - Stone, Strome, Marchessault - Reinhart, Couturier, Cirelli - Mantha, Turris, McCann - Joseph, Henrique, Bertuzzi - Jost. Trenér: Alain Vigneault.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy