Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Rusákům se asi spalo líp. Všechno se bude odvíjet od obrany, myslí si Frolík

Narazili na ně už v základní skupině a Rusko tehdy bylo nad jejich síly. Nyní mají čeští hokejisté šanci na reparát. V boji o třetí místo, které by ukončilo dlouhé čekání na cenný kov z mistrovství světa. Michael Frolík proto doufá, že reprezentace bude na závěrečnou bitvu pořádně motivovaná a předvede hlavně v obraně lepší výkon než při porážce 0:3. Přímý přenos zápasu o bronz sledujte od 15:30 na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Michael Frolík
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Všechno se bude odvíjet od defenzivy. Víme, jak jsou šikovní a nepříjemní v šancích, které si vytvoří. Musíme dobře bránit. Vyzkoušeli jsme si to ve skupině a ten zápas se nám úplně nepovedl," připomněl Frolík porážku 0:3. "Ještě koukneme na video, snad se poučíme," dodal Frolík.

Základem pro zápas o bronz je vždy co nejrychlejší nalezení motivace po semifinálovém zklamání. "Musíme Kanadu rychle hodit za hlavu a jít se dobře vyspat. Bolí to a je to nepříjemné. Finále nám furt uniká, nemůžeme se tam dostat. Ale musíme si věřit. Věřit, že šance je a můžeme vyhrát. Čeká nás těžký soupeř, nebude to jednoduché, ale musíme vědět, že ta medaile tam ještě je a my ji chceme zkusit získat," prohlásil Frolík.

Český tým hrál sobotní semifinále až večer. "Rusáci asi mají pár hodin navíc nějak si odpočinout. Asi se jim bude líp spát než nám. Pro oba týmy to ale bude podobné. Také oni hráli těžký zápas. Doufejme, že na porážku rychle zapomeneme a odehrajeme lepší zápas," přál si útočník Calgary.

Zápasy se sbornou vyznívaly v poslední době pro soupeře. "Porazili nás už v Brně, teď tady na šampionátu taky. Určitě je to těžký soupeř. Všichni víme, jaké mají v týmu hvězdy. Uvidíme, jakou trenéři vymyslí taktiku, ale základem je dobrá obrana. Stejně dobře bránit jako Finové, jinak neuspějete. Uhráli to s nulou a to není jednoduché," ocenil Frolík.

Prohra 1:5 s Kanadou hodně bolela. Poražení Češi cítili, že výsledek není s ohledem na průběh zápasu tak úplně vypovídající. "Je to nepříjemné. Já si finále ještě nezahrál, je to škoda. Viděli jsme, že je Kanada hratelná, ale odskočili nám několika góly a zápas byl rozhodnutý. Těžko se to pak ke konci dohrává. Ted to není jednoduché, ale musíme na to rychle zapomenout," nabádal Frolík.

Vyzdvihl výkon strážce kanadské branky Matta Murrayho. "Šance jsme si vypracovali, ale oni mají výborného gólmana, slušně to pochytal. Asi jsme moc nechodili do branky a neclonili, nebyl tam důraz. Když dáte jen jeden gól  navíc až na konci  těžko se vyhrává. Pět jsme jich dostali, to je taky moc. Ten zápas nám moc nevyšel. Ale pořád je o co hrát. Musíme zapomenout," uvedl Frolík.

Českému týmu nebyla nic platná ani střelecká převaha, na střely na branku vyhrál 41:30. "Asi rozhodlo, že Kanaďani dali první gól. Tím se uklidnili. A pak samozřejmě vstup do druhé třetiny, kdy dali další gól, což je zase nakoplo. Snažili jsme se je rozhodit, proházet lajny a něco změnit. Šance jsme si vytvořili, ale jejich gólman chytal výborně. My už je pak jen naháněli, ale oni kontrolovali hru a hráli, co potřebovali," připustil Frolík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy