Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Říha opustil nemocnici, sobotní duel se Slovenskem už chce odkoučovat

Nic vážného. Trenér Miloš Říha je po krátkém pobytu v nemocnici zpět u týmu. Reprezentační trénink sledoval nicméně pouze v civilu a podvečerní duel se Slovenskem v Trenčíně vynechá. Ujistil však, že sobotní odvetu Euro Hockey Challenge v Nitře, kde v tomto týdnu národní tým absolvuje pátý týden přípravy na mistrovství světa, už odkoučuje ze střídačky. Přímý přenos dnešního duelu vysílá web ctsport.cz od 17:55.

Miloš Říha
zdroj: ČTK/Pavlíček Luboš

Šedesátiletý Říha ještě vedl středeční trénink, pak byl ovšem v Nitře hospitalizován. Vrátit se k týmu měl až v sobotu. Místo toho již dnes pečlivě sledoval trénink mužstva z tribuny po boku generálního manažera Petra Nedvěda, který se k reprezentaci připojil po návratu ze zámoří.

"V nemocnici už jsem být neměl, všechno je v pohodě, ale nejraději bych byl samozřejmě na ledě," uvedl Říha. "Detaily ale prozrazovat nechci. Jde o banální situaci, která se stane každému člověku, a já myslím, že se to zbytečně nafouklo. Je to zbytečné, protože vytváříme tlak na mužstvo, což je škoda. Měli bychom mužstvo nechat v klidu," dodal trenér.

Je nám líto, video expirovalo.
Reprezentace se připravuje na Slováky. Bez kouče Říhy, ale s Chytilem

Důvod hospitalizace zůstává bez obsáhlejšího komentáře. "Všechno je v pohodě. Prostě se mi udělalo trošku zle a doktor je opatrný, tak jsme udělali veškerá vyšetření a na nich se prokázalo, že je to naprosto v pořádku," uvedl Říha.

Žádný velký problém

Účast na mistrovství světa, které začne na Slovensku za dva týdny, jeho současná zdravotní komplikace nikterak neohrožuje. "Ne, to ne. Alespoň tedy doufám, že mě za to neodvolají, že jsem byl v nemocnici," smál se Říha, byť ještě nebyl na první pohled tím energickým trenérem, jakým bývá na střídačce.

Několikrát ale ujistil, že je v pořádku. "Dneska do Trenčína ještě nepojedu a budu na zápas koukat v televizi, ale zítra tady při utkání v Nitře už budu stát na střídačce. Žádná další kontrolní vyšetření už mě nečekají," poznamenal.

Nucená absence v Trenčíně ho mrzela. "Samozřejmě jsem se těšil, že tam pojedu, ale doktoři jsou opatrní. Tak jim dám dneska za pravdu a zítra už chci být u toho, protože ta příprava graduje a já si myslím, že to bude dneska dobrý zápas. Bude to svátek hokeje, Slováci to berou dost prestižně a já se na to moc opravdu těšil. Věřím, že naši kluci se předvedou v tom nejlepším světle," řekl Říha.

Pokyny pro asistenty Roberta Reichla a Karla Mlejnka, kteří povedou mužstvo místo něho, už rozdal. "Nechám to na nich, na telefonu nebudu, ale byl jsem u porady na zápas," dodal Říha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články