Následuje
Sokolský zpravodaj

Reprezentace nabrala směr Bratislava. Do dějiště mistrovství světa zamířila vlakem

Národní tým se vlakem nasměroval do dějiště světového šampionátu v Bratislavě. Patnáctka hokejistů a převážná část realizačního týmu se vydala na čtyřhodinovou cestu z pražského Hlavního nádraží před desátou hodinou dopolední vyprovázena přibližně stovkou fanoušků. Přímé přenosy z mistrovství světa sledujte od pátku 10. května na ČT sport a webu ctsport.cz.

Dmitrij Jaškin přichází na nástupiště k vlaku na pražském Hlavním nádraží
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Kvarteto hráčů Filip Hronek, Jan Kolář, Filip Chytil, Tomáš Zohorna i s koučem Milošem Říhou se připojí v Pardubicích, další čtveřice Patrik Bartošák, David Musil, Ondřej Palát a Hynek Zohorna v Brně a jako poslední přisednou v Břeclavi kapitán Jakub Voráček a obránce Petr Zámorský.

"Já jsem jel naposled vlakem před týdnem na turnaj do Brna s Honzou Kovářem. V sezoně jezdíme do Washingtonu a do New Yorku, takže vlakem cestujeme docela často. V letadle jsme celou sezonu a jet vlakem na mistrovství je změna. A je to super," řekl obránce Radko Gudas z Philadelphie.

Nováček v národním dresu Jakub Vrána si vyzkouší přesun s týmem po kolejích poprvé. "Zatím jsme cestovali jen autobusem a letadlem, takže to bude poprvé. Pustím si asi nějakou muziku, možná si zdřímnu," popsal své plány na cestu útočník Washingtonu.

Hokejová reprezentace odcestovala na MS vlakem

"Já jsem jel vlakem s Pardubicemi, když jsme hráli v Třinci. Jinak moc ne," přiblížil své zkušenosti v kariéře útočník David Tomášek z finské Jyväskylä. "Ale je to stejné jako v autobuse. Pustím si hudbu, nebo budu koukat na film, nebo spát," plánoval si Tomášek, který bude čekat, jestli se dočká debutu na mistrovství světa.

"Jsem hrozně rád, že jsem zůstal v nominaci a jedu. Uvidíme, jak to dopadne, jsou tam ještě nějaká místa pro kluky z NHL. Chci si to užít," prohlásil Tomášek.

Z vývoje v zámoří ale není nervózní. "Sleduju to, protože mě hokej baví. Ale abych se bál, kdo přijede, to ne. Osud to má ve svých rukou a ti hráči by nám určitě pomohli. Když budou moct přijet, tak určitě přijedou. Když ne, tak zabojují o Stanley Cup, což se jim může stát třeba jen jednou za život a přeju jim to," dodal Tomášek.

Příjezd do Bratislavy má český tým se zastávkami v Kolíně, Pardubicích, Brně, Břeclavi a Kútech naplánován na 13:50. Po přesunu do slovenské metropole čeká reprezentaci od 17:00 první trénink na Zimním stadionu Ondreje Nepely.

Ve hře jsou ještě tři hokejisté z NHL

Realizační tým nicméně i nadále monitoruje situaci v zámoří. Vzhledem k postupu Bostonu do finále Východní konference se sice na šampionátu určitě nepředstaví David Krejčí s Davidem Pastrňákem, ale možné akvizice mohou vzejít z vyrovnaných sérií mezi St. Louis a Dallasem či San Jose a Coloradem.

"Jsou věci, které neovlivníme. Pořád máme ve hře tři hráče, kteří mohou přijet. Takže musíme počkat na dva zápasy a podle toho uvidíme, co dál," řekl asistent trenéra českého týmu Robert Reichel.

Série St. Louis s Dallasem se uzavře rozhodujícím sedmým duelem v noci na středu a trenéři mají v hledáčku na možné posílení z týmu Stars centra Radka Faksu.

Colorado v noci na dnešek vyrovnalo sérii se San Jose a Říha s asistenty Reichlem a Karlem Mlejnkem budou ve čtvrtek ráno sledovat vývoj rozhodujícího střetnutí hraného v Kalifornii.

Jak informoval generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd při nedělní nominační tiskové konferenci v Brně, v případě vyřazení Avalanche je domluven na příjezdu gólmana Pavla Francouze, který je po působení na farmě v týmu Colorado Eagles k dispozici celku z Denveru jako trojka. Pokud by neuspěli domácí Sharks, tak by Říha a spol. rádi získali aktuálně druhého nejlepšího střelce play-off Tomáše Hertla.

Do turnaje vstoupí národní tým v pátek od 20:15 proti šampionům z minulých dvou let Švédům.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy