Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Národní tým by mohl posílit gólman Francouz, reprezentace čeká i na Faksu

Teprezentaci by mohl posílit brankář Pavel Francouz. Trenéři ho oslovili po vyřazení Colorada z play-off NHL. Vedení týmu čeká i na útočníka Radka Faksu z Dallasu. Záleží na zdravotní prohlídce, letenku pro něj už mají vyřízenou. Existuje šance, že by mohl hrát už v sobotu ve druhém utkání českého týmu na šampionátu. 

Pavel Francouz
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Zatímco Stars vypadli již v noci na středu, naděje Avalanche na zisk Stanley Cupu uhasly až v noci na dnešek. "Radek by měl dnes projít prohlídkou a nasednout do nejbližšího letadla. Ten samý případ je i Pavel Francouz. Jsme s nimi pořád v kontaktu," řekl kouč Miloš Říha.

Říha věří, že účast obou hráčů na turnaji nic nezhatí. "Přijedou, jen ještě nevím, kdy to bude. Přijedou stoprocentně. Pro nás to znamená, že určitě nebudou hrát se Švédy, ale to místo jim tam nechám," nastínil Říha.

Situaci okolo brankářů v národním týmu se věnoval také speciální Hokej fokus podcast k nadcházejícímu šampionátu:

Pro Faksu už jsou zařízené letenky. "I když ho během dneška čekají ještě výstupní prohlídky včetně té zdravotní, už je má. Dnes večer budeme pravděpodobně o něco chytřejší, ale pojďme věřit, že Radek bude hrát v sobotu," řekl generální manažer týmu Petr Nedvěd.

Ohledně Faksova konkrétního zařazení do sestavy nechtěl předbíhat. "V pátek ho určitě nebudeme mít. Šance je - ale malá - že by mohl nastoupit v sobotu. Určitě by se měl ale připojit nejpozději v neděli k mužstvu, když to dobře dopadne. Sobotě dávám tak dvacetiprocentní šanci," odhadl Nedvěd.

Osmadvacetiletý Francouz patří v NHL Coloradu, ale v sezoně naskočil jen do dvou utkání a její většinu odchytal za farmářský tým Eagles v AHL. Ve vyřazovacích bojích byl připravený jako trojka za Philippem Grubauerem a Semjonem Varlamovem.

"Nemá cenu předbíhat. V pátek ho určitě nebudeme mít. Nejpozději v neděli by se měl k mužstvu připojit," dodal Nedvěd. Jeho očekávaný příjezd do slovenské metropole znamenal konečnou pro Jakuba Kováře, jinak by měl Říha k dispozici už čtyři gólmany. Kovář přitom absolvoval přípravu na šampionát od jejího začátku. Na soupisku byli ale večer zapsáni Patrik Bartošák se Šimonem Hrubcem.

Francouz by přirozeně neměl mít tolik šrámů z play-off jako pětadvacetiletý Faksa. "U něj neočekáváme nějaký problém, co se týče zdravotní prohlídky. U Radka Faksy je tohle s daleko větším otazníkem," připustil Nedvěd.

"Oběma hráčům musíme dát malinko prostor do těch výstupních prohlídek a mítinků s generálními manažery a trenéry, do těch nemůžeme zasahovat. Doufejme, že to všechno proběhne hladce. Jisté je, že oba chtějí reprezentovat," řekl Nedvěd.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy