Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

Na Košice se žene vichřice, uzavírá se fanzóna

Zatímco čeští fanoušci se pilně a vytrvale připravují na velmi očekávané utkání proti Rusku, ti slovenští mají před duelem s Kanadou situaci poněkud ztíženou. Pořadatelé totiž byli dnes nuceni z bezpečnostních důvodů uzavřít fanzónu v Košicích. Již dopoledne bylo na východě Slovenska větrné počasí a odpoledne by měl vítr zesílit až k rychlosti 90 km/h.

Slovenští fanoušci
zdroj: Reuters

"Bezpečnost fanoušků je pro nás na prvním místě. Nepřetržitě sledujeme vývoj počasí a jsme v kontaktu s meteorologickými společnostmi. Podle aktuální předpovědi může vítr dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, což je silná vichřice. Odpoledne může dokonce zesílit," uvedl člen organizačního výboru Lukáš Donoval.

Ve fanzóně proto pořadatelé od rána skládají malé stany, uskladňují reklamní panely a zabezpečují hlavní pódium tak, aby odolalo náporu větru. "Věříme, že v úterý se počasí umoudří a brány košické fanzóny se opět otevřou," přál si Donoval.

V Košicích se hraje základní skupina A a ve čtvrtém dnu šampionátu se zde v šlágrech utkají odpoledne reprezentace USA a Finska, večer poté Slovensko a Kanada.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy