Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Věra Růžičková

Faksa nestihne ani zápas s Rusy, soupisku doplní Hynek Zohorna

Soupisku národního týmu na mistrovství světa doplní útočník Hynek Zohorna. Proti Norsku by měl nastoupit na křídle čtvrté formace. V druhém ani třetím zápase světového šampionátu se naopak nepředstaví Radek Faksa. Gólman Patrik Bartošák, který v noci odcestoval na otočku do Ostravy, kde jeho partnerka Dominika porodila syna, se vrací k týmu ještě během soboty. Proti Seveřanům nastoupí buď on, nebo Šimon Hrubec. Pavel Francouz dorazí v neděli. Přímý přenos duelu s Norskem vysílá ČT sporrt a web ctsport.cz od 19:45.

Hynek Zohorna v utkání proti Německu
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Osmadvacetiletý Zohorna prožije premiéru na světovém šampionátu. "Bude ve čtvrté lajně na křídle," potvrdil jeho zařazení do sestavy asistent trenéra Robert Reichel po rozbruslení.

Pro tým je důležité rozložit zátěž do kompletních čtyř formací. "Těším se moc. Zápasy jsou stejné, jdou hned po sobě. Síly ubývají a Norové můžou hrát lépe než Švédové. Chceme to odehrát stejně jako včera – hlavně do obrany," zdůraznil Zohorna.

Zohorna, jenž v sezoně hájil barvy finského celku Pelicans Lahti, doplní Michala Řepíka a svého staršího bratra Tomáše, s nímž se od nové sezony sejde v Chabarovsku. Řepík se Zohornou odehráli už páteční vítězné utkání proti Švédsku (5:2).

Faksa nejdříve ve čtvrtek

Faksa jakožto toužebně očekávaný centr měl dorazit již v sobotu dopoledne. Pokud by se tak stalo, trenér Miloš Říha plánoval jeho okamžité zařazení do sestavy. "Radek určitě dneska nedorazí. Všechno vypadá na zítřek. Pak uvidíme, co dál. Byly nějaké komplikace s letem a s letenkami, ale vyřešilo se to," ujistil Reichel.

Je nám líto, video expirovalo.
Generální manažer Nedvěd: Radek Faksa může nastoupit až ve čtvrtek

Potvrdila se informace, že Faksa měl v Dallasu problémy při výstupní zdravotní prohlídce. "Ano je to tak. Má tam drobné zranění ramene a bohužel nemůže hrát. I proto se zpozdil jeho přílet. Radek může nastoupit až ve čtvrtek," vysvětlil generální manažer národního týmu Petr Nedvěd.

Nastoupí Bartošák? Brankáři už to vědí

Po cestě k porodu do téměř 300 kilometrů vzdálené Ostravy za partnerkou Dominikou si radostné chvíle se synem Damianem užíval jen krátce jeden z hrdinů pátečního duelu brankář Patrik Bartošák.

"Brzy už by měl být zpátky. Byla to rychlá akce, ale my jsme to věděli dopředu. Pokud by to narušilo zápas, tak tady zůstává. Když to šlo mimo zápas, měl dovoleno odjet. Myslím, že jsme to zvládli bravurně. Náš masér Filip Ondráček jel s ním, aby neřídil. Vše proběhlo tak, jak mělo, Patrik se během odpoledne vrátí," nastínil Reichel.

Zda ho ale trenéři po probdělé noci nechají mezi tyčemi proti dalšímu severskému sokovi, neprozradil. "Neřeknu vám, kdo bude chytat. Gólmani to ale ví," řekl Reichel.

Pavel Francouz přijede do dějiště šampionátu v neděli. Proti Norsku k dispozici nebude. "Dnes určitě ne. Francouz by měl stejně jako Radek Faksa dorazit zítra. I Zdeněk Orct (trenér brankářů) s ním už delší dobu komunikuje a ví, v jaké situaci je. A respektuje to. Momentálně je Bartošák jasná jednička, ale je to dlouhý turnaj, určitě Pavla do branky pustíme," doplnil Nedvěd.

Norové jako vždy nepříjemní

Dobrovolného rozbruslení se zúčastnilo 11 hráčů a brankář Šimon Hrubec. Únava s úspěšným výsledkem odchází rychleji. "Vždy je to jednodušší, když se vyhraje. Věřím, že kluci budou připraveni na těžký zápas a budou hrát to, co po nich jako realizační tým budeme chtít, že to splní na 100 procent," uvedl Reichel k souboji s Nory.

Ti na úvod prohráli 2:5 s Ruskem, když se prosadili až za stavu 0:5. S Nory hráli čeští hokejisté na MS na den přesně před dvěma lety - v Paříži rozhodl až v 62. minutě jediným gólem celého zápasu útočník Jan Kovář.

"Co já si pamatuju, tak Norové byli jako soupeř vždycky nepříjemní. Zažil jsem to jako hráč, je to těžký soupeř. Kluci na to budou připravení, ale když budeme dělat věci, co chceme a které jsme dělali včera, tak věřím, že máme sílu na to je porazit," prohlásil Reichel.

Pravděpodobná sestava ČR:

Hrubec - Hronek, Kolář, Gudas, D. Sklenička, Rutta, Moravčík, D. Musil - J. Voráček, Simon, Frolík - Jaškin, Chytil, Palát - J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík - H. Zohorna, Řepík, T. Zohorna.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy