Následuje
Manchester United - Club Brugge

Češi zvládli přestřelku s Německem, v závěru uhájili jednogólové vedení

V utkání Euro Hockey Challenge čeští hokejisté porazili Německo 5:4. V Karlových Varech diváci viděli gólovou smršť, po první dvacetiminutovce svěřenci Miloše Říhy vedli 4:2. V závěrečném dějství Němci zdramatizovali duel, když skóre dotáhli na jednogólový rozdíl 5:4, který Češi nakonec udrželi. Odvetu můžete sledovat ve čtvrtek od 17:15 exkluzivně na webu ctsport.cz.

Utkání Česko - Německo
zdroj: ČTK/Kubeš Slavomír

Český tým začal aktivně a první šanci měl Beránek. V páté minutě při Wissmannově vyloučení pomohla brankáři Strahlmeirerovi po ráně Zámorského levá tyč. V čase 5:18 už se Říhův výběr radoval. Krejčíkovu střelu německý gólman vyrazil nad sebe a puk mu zapadl za záda a za brankovou čáru. "Při debutu jsem dal gól snad při prvním střídání a teď pauza asi 83 zápasů, to je slušné. Jsem samozřejmě rád, že to tam padlo a pomohlo to k vítězství," uvedl Krejčík.

Za 18 sekund to bylo 2:0. Fořt nejdříve Strahlmeirera u pravé tyče neprostřelil, ale následně objel branku a předložil kotouč Kolářovi, který snadno zvýšil. Vzápětí šel pykat za faul vysokou holí na Wohlgemutha na dvě plus dvě minuty Řepík a hosté toho využili k vyrovnání.

Bergmann se poté, co jeho první střela skončila mimo a po odrazu od zadního mantinelu neuspěl z dorážky Pföderl, napodruhé trefil. V polovině úvodní části se opět Bergmann po tlaku Němců pět vteřin po Řepíkově návratu z trestné lavice dostal k dorážce a upravil na 2:2.

"Myslím, že jsme trošku shořeli v hlavách. Začátek byl úžasný, potom po našem faulu dali Němci dva góly, srovnali to a my jsme začali trošku bláznit. Každý chtěl, neplnili jsme si povinnosti. Řekli jsme si nějaké věci ze zápasu v Rakousku a zase jsme dělali stejné chyby," řekl Říha.

Němci byli při chuti a Kováře otestoval Pföderl. Ve 14. minutě vrátil českému týmu vedení Tomášek, který na pravému kruhu oklamal Wagnera a střelou zápěstím prostřelil Strahlmeirera. V 18. minutě měl šanci karlovarský útočník Beránek, který se radoval až 40 sekund před koncem první části. Z rohu nahodil puk, německý gólman si jej srazil betonem za záda a Beránek v šestém zápase v reprezentaci oslavil první gól.

V úvodu druhé části se Němci ubránili při Daschnerově trestu a ve 25. minutě snížili, když se Nowak od modré čáry trefil do pravého horního rohu Kovářovy branky. Český gólman podržel tým po Michaelisově pokusu. Češi odpověděli pokusy Kubalíka, Hynka Zohorny, Řepíka, Tomáška a Sekáče. Ve 35. minutě mohl vyrovnat osamocený Kurth, ale Kovář skvěle zasáhl lapačkou. Vzápětí ujel Tomášek, ale Strahlmeier jeho blafák do bekhendu vykryl.

V další dobré pozici minul Kubalík. Boj v závěrečné části dlouho žádné šance nenabídl. Říhův tým se před její polovinou ubránil při trestu Tomáše Zohorny a oslabení zkrátil faul Tuomieho. Následnou přesilovku využil Mertl, který si vybruslil před branku a bekhendem vyzrál na Strahlmeiera. Při Mertlově trestu v čase 56:12 ještě zdramatizoval závěr Michaelis, ale Češi těsný náskok uhájili.

"Všichni jsme viděli, že to nebylo v našem pásmu ideální. Ještě je čas a všechno se dá natrénovat. Je tu spousta zkušených kluků a myslím, že to vůbec nebude problém," uvedl kapitán Jan Kolář.

Euro Hockey Challenge v Karlových Varech:

ČR - Německo 5:4 (4:2, 0:1, 1:1) Branky a nahrávky: 6. Krejčík (T. Zohorna), 6. Kolář (Fořt), 14. Tomášek (Červený), 20. O. Beránek, 52. Mertl (Sekáč, H. Zohorna) - 8. Bergmann (Pföderl), 10. Bergmann (M. Weber, Michaelis), 25. Nowak (Bokk, Loibl), 57. Michaelis (Bokk). Rozhodčí: Hribik, Pešina - D. Hynek, Zíka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 5238.

ČR: Jakub Kovář - Zámorský, Polášek, Kundrátek, Kolář, F. Pavlík, Krejčík, Mozík, Jordán - Řepík, R. Hanzl, D. Kubalík - H. Zohorna, T. Zohorna, Sekáč - Tomášek, Fořt, Červený - O. Beránek, Mertl, P. Zdráhal. Trenéři: Miloš Říha starší, Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Německo: Strahlmeier - Daschner, Schopper, Nowak, M. Weber, Bittner, B. Krupp, Wissmann, Wagner - Pföderl, Michaelis, Bergmann - Elsner, Noebels, Wohlgemuth - Bokk, Loibl, Tuomie - Kurth, Fauser, Höfflin - Ziegler. Trenéři: Toni Söderholm a Cory Murphy.

Hlasy po utkání českých hokejistů v Euro Hockey Challenge v Karlových Varech proti Německu (5:4):

Miloš Říha (trenér ČR): "Myslím, že jsme trošku shořeli v hlavách. Začátek byl úžasný, potom po našem faulu dali Němci dva góly, srovnali to a my jsme začali trošku bláznit. Každý chtěl, neplnili jsme si povinnosti. Řekli jsme si nějaké věci ze zápasu v Rakousku a zase jsme dělali stejné chyby. Do obrany to vůbec nebylo ono, hlavně v oslabení. I my jsme hráčům trošku zamotali hlavu, že jsme to přeházeli, jak to máme hrát. Ale vítězství je vítězství. Samozřejmě nám to ukázalo spoustu věcí, kdo ty zápasy může hrát a kdo ne. Budeme možná i ve větším klidu."

Jakub Krejčík (obránce ČR): "Při debutu jsem dal gól snad při prvním střídání a teď pauza asi 83 zápasů, to je slušné. Jsem samozřejmě rád, že to tam padlo a pomohlo to k vítězství. Gólman to vyrazil do vzduchu a spadlo to za něj, takže štěstí. Dneska tam ale byla velká okénka v obraně, to víme, říkali jsme si to a ještě je na čem pracovat."

Ondřej Beránek (útočník ČR, autor první branky v reprezentaci): "Jel jsem za nahozeným pukem, dohrál jsem ho a zkusil jsem to hodit na bránu a padlo to tam se štěstím. Jsem za to strašně rád, takové góly padají. Jsem rád, že jsme zvítězili."

Jan Kolář (obránce a kapitán ČR): "Všichni jsme viděli, že to nebylo v našem pásmu ideální. Ještě je čas a všechno se dá natrénovat. Je tu spousta zkušených kluků a myslím, že to vůbec nebude problém. Říkáme si po každém tréninku s trenéry, gólmany i s trenérem gólmanů, jak a co budeme hrát, ale je to takové, že to vypadá, že jeden po nás chce tohle, druhý tohle a třetí tohle. Fakt si musíme sednout a říct si jeden systém a jednu věc, jak to budeme hrát, a nemít varianty, z kterých si budeme vybírat."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy