Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Slováci si oslavy nevychutnali, zahráli jim slovinskou hymnu

Kolín nad Rýnem – Slováci sice mohli na úvod MS slavit vítězství, ale s mnohými ale. Především udolali podceňované Italy až v prodloužení, po skončení duelu si museli vinou pořadatelské chyby navíc vyslechnout slovinskou hymnu. Halou v Kolíně nad Rýnem se linul hlučný pískot.

Slovenští fanoušci
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Kdepak je pověstná německá akurátnost, aneb slovinská hymna po výhře Slovenska..." glosoval na Twitteru neobvyklou situaci komentátor ČT Michal Dusík.

Slovákům spadl velký kámen ze srdce, když v 63. minutě rozhodl plzeňský obránce Peter Čerešňák o hubené dvoubodové výhře.

Je nám líto, video expirovalo.
Moment utkání Slovensko - Itálie: Slováci se svojí hymny nedočkali

Rozdaly se ceny pro nejlepší hráče a hlasatel oznámil, že zazní hymna pro vítěze. Ku překvapení všech se zaplněnou arénou začaly linout tóny hymny slovinské. Hráči na modré stáli a dívali se po sobě, během několika vteřin se začal ozývat ohlušující pískot.

Hudba ustala a po skandování z ochozů "My jsme Slováci", se hlasatel omluvil, že z technických důvodů správnou píseň nemohou pořadatelé zahrát. Hráči si podali ruce a šlo se do kabin.

Organizátoři šampionátu se divákům i slovenské výpravě omluvili. "Celá situace nás mrzí. Chceme se tímto omluvit celé slovenské výpravě i fanouškům. Uděláme všechno pro to, aby se už taková situace neopakovala," zněla omluva adresovaná Slovákům.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy