Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Netáhnou Češi, Kanaďani ani domácí. Fanoušci o MS v Paříži velký zájem nemají

Paříž/Praha – Na další organizaci mistrovství světa v hokeji museli čekat skoro 50 let, ani to však ve Francii nepomohlo u fanoušků k většímu zájmu o šampionát. O vstupenky na pařížskou část turnaje, v níž hraje domácí výběr, Česko nebo Kanada, je mizivý zájem. Zatímco v německém Kolíně nad Rýnem už jsou mnohá utkání vyprodaná, v pařížské hale s kapacitou 14 500 míst je stále místa dost. A to například i na zápas českého týmu s Kanadou.

Hokejoví fanoušci Francie
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Ve Francii se bude o titul hokejových mistrů světa hrát poprvé od roku 1968, kdy se uděloval zároveň s olympijskými medailemi v Grenoblu. V Paříži se hrálo naposledy před 66 lety, ale obyvatelům metropole nad Seinou dlouhé čekání zjevně nijak nevadilo.

Vstupenky se prodávají ve formě balíčků už od loňska, na jednotlivé zápasy pak od poloviny února, ale žádné fronty se na ně nestojí.

Téměř vyprodaný je pouze zápas domácího týmu s Kanadou, který je na programu 11. května. Ostatní utkání domácí reprezentace, jež obvykle hrává jen o udržení v elitní skupině, takový zájem nebudí. Na úvodní duel českých hokejistů s Kanadou jsou prodána jen lepší místa na hlavních tribunách, k dispozici jsou lístky v rohových ochozech i v horních partiích za brankami.

Zřejmě před poloprázdným hledištěm se odehraje například zápas ČR se Slovinskem 12. května, totéž se týká zápasu domácího týmu s Běloruskem. Lístky na utkání Francie s Českem, které je na programu 14. května, se prodávají relativně slušně, k dispozici jsou ale stále desítky volných míst. Poměrně hodně volných vstupenek je také například na zápas Kanada - Finsko, který by byl v některé ze zemí hokeji zaslíbených rovněž dávno vyprodán.

Důvodů nezájmu může být několik. Hokej ve Francii stále nepatří mezi nejsledovanější sporty a vyprodané haly pro 3 tisíce lidí jsou zejména ve městech, kde hokej nemá konkurenci. Navíc v Paříži nepůsobí žádný prvoligový klub, což situaci rovněž nepřidává.

O tom, jak odlišný vztah k hokeji mají obyvatelé letošních pořadatelských zemí, svědčí fakt, že v Kolíně nad Rýnem už na některé zápasy úvodní části turnaje nejsou žádná volná místa. Tamní hala má přitom vyšší kapacitu 18 500 diváků.

V Německu už nelze pořídit žádný z balíčků na všechny zápasy některého z týmů (tzv. týmový balíček), v Paříži jsou oproti tomu vyprodány tyto balíčky pouze na zápasy francouzské, kanadské a finské reprezentace.

V Kolíně jsou také už zcela vyprodány lístky na úvodní duel Švédsko - Rusko; až na luxusní vstupenky do skyboxů už nejsou volná místa ani na na utkání domácích hokejistů s Američany, Švédy a Rusy.

Atmosféře ve Francii nepřidají ani zpřísněná bezpečnostní opatření po sérii teroristických útoků. Kvůli nim se pořadatelé pařížské části rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.

"Francouzi se rozhodli plánované fanzóny zrušit, úřady se rozhodly jejich povolení stáhnout. Kolem arény se toho bude dít jen velmi málo," uvedl prezident Německé hokejové federace Franz Reindl.

Poslední teroristický útok se v Paříži odehrál minulý týden, kdy byl v centru města na třídě Champs-Élysées zabit policista a zraněni další dva policisté a zahraniční turistka. Po útocích islamistů bylo ve Francii zabito podle DPA již více než 230 osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření budou panovat i v Kolíně nad Rýnem, kde se vedle základní části a čtvrtfinále uskuteční také semifinále a medailové boje. "V podstatě se ale bude jednat o standard z pohledu mistrovství světa," uvedl Reindl.

Světový šampionát se v Paříži a Kolíně nad Rýnem uskuteční od 5. do 21. května. Češi se ve francouzské metropoli postupně utkají s Kanadou, Běloruskem, Finskem, Norskem, Slovinskem, Francií a Švýcarskem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy