Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Náš fotbal

Královský obrat

Připomeňte si zajímavé hokejové obraty v dějinách.

Královský obrat
zdroj: ČT sport

Turnaj otočených zápasů:

Mistrovství světa v roce 2017 zaznamenalo i několik zajímavých obratů ve skóre. Čeští hokejisté otočili duel s Finskem a z beznadějného stavu 0:3 vydolovali vítězství po samostatných nájezdech. Švýcaři zaskočili suverénní Kanadu. Javorové listy zase ruskou sbornou.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Turnaj otočených zápasů

Černý sen domácích:

Před domácím publikem v Hartwall Areně vedlo Finsko nad Švédskem ve čtvrtfinále MS 2003 už 5:1 a bylo jednou nohou v semifinále. Hokejisté "Tre Kronor" však předvedli největší obrat v historii play-off. Zvítězili 6:5 a jejich jízdu šampionátem zastavila až v prodloužení finálového duelu Kanada.    

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Černý sen domácích

Mládí řádí:

V žádném velkém hokejovém finále se neodehrál takový obrat jako na mistrovství světa juniorů 2011. Kanada vedla nad Ruskem po dvou třetinách už 3:0, sborná ale neztratila víru ve vítězství. Vystřídala brankáře, dvěma góly během jediné minuty na začátku třetí části snížila a po třetině snů zvítězila 5:3. Vítěznou branku vstřelil v 56. minutě Artěmij Panarin.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Mládí řádí

Odveta za Prahu:

Česko a Spojené státy si spolu zahrály v letech 2004 a 2005 velice zvláštní čtvrtfinále. Zrcadlově obrácený průběh. V Praze vzal radost v samostatných nájezdech českým fanouškům Andy Roach, ve Vídni americkému hráči Tomáš Vokoun.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Odveta za Prahu

Zázrak na ledě:

Na olympijské hry v roce 1980 přijeli do Lake Placid jako největší favorité hokejisté Ruska, kteří chtěli znovu ukázat svou převahu nad zbytkem světa. Zdálo se, že rudou mašinu nemůže nikdo zastavit. Stejně jako sborná se do finálové čtyřky probojoval také americký výběr, který byl poskladán ze studentů a odložených borců. Spojené státy nakonec senzačně porazily Rusko po skvělém výkonu 4:3.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Zázrak na ledě

Kohout trápí lva a orlice:

Francie měla v roce 2014 silné mužstvo, které aspirovalo na pozice zaručující postup do play-off. Porazila Kanadu či Slovensko a v posledním utkání ve skupině trápila i českou reprezentaci. Národní tým prohrával během první třetiny už 0:3, ale nakonec slavil vítězství 5:4 po prodloužení. 

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Kohout trápí lva a orlice

Šok v Montrealu:

V září 1972 došlo k očekávanému setkání dvou hokejových velmocí, dvou sportovních i politických uskupení. Kanada poprvé v historii v nejsilnější sestavě a proti ní Sovětský svaz s novou generací vynikajících hráčů.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Šok v Montrealu

Vyrvaný bronz:

Ve Vídni v roce 1996 vedli Rusové nad Spojenými státy v boji o bronz 3:0 a zisk cenného kovu se jim vzdaloval. Touha Američanů vybojovat po 34 letech medaili z mistrovství světa ale byla silnější. Po velkém obratu utkání zvítězil americký výběr 4:3 v prodloužení a získal bronz. 

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Vyrvaný bronz

3. třetina:

Desetileté čekání československého týmu na některou trofej v roce 1971 skončilo. Svěřenci Jaroslava Pitnera vybojovali titul pro mistry Evropy, když ve finále otočili duel se Sověty a zvítězili 5:2. Velký podíl na tom měl Jan Suchý, jenž měl nejvíce zblokovaných střel.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: 3. třetina

Požár v Québecu:

Kanada pořádala mistrovství světa jen jednou a ve finále musela přetrpět tvrdou porážku. Ne snad, že by dostala výprask. Proti Rusku však vedla už 4:2, ale sborná nakonec duel otočila a zvítězila 5:4 po prodloužení.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Požár v Québecu

Základní podmínka:

Na mistrovství světa v roce 2010 dorazilo 25 omluvenek českých hráčů. Turnaj si zahráli borci, kteří tušili, že jim osud nabízí životní příležitost.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Základní podmínka

Útok na komentátorovy hlasivky:

Sedmkrát prohrávali, ani jednou neprohráli. Mistři světa z roku 2001 napínali celý hokejový svět a unavili hlasivky komentátora Roberta Záruby.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Útok na komentátorovy hlasivky

Ve finské sauně:

Národní tým usiloval na mistrovství světa 1978 v Praze o zlatý hattrick. Mužstvo zvládalo kritické situace včetně obratu, který se povede jen výjimečně.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Ve finské sauně

Zdržovací taktika:

Jednou z taktik národního týmu bylo v zápasech proti sborné zpomalování. Cokoli, co rozbilo tempo Sovětů, přišlo vhod. Vyplatilo se to například i v zápase na olympijských hrách v Grenoblu.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Zdržovací taktika

První úspěch proti sborné:

Nástup sovětských hokejistů na světovou scénu přinesl národnímu týmu nového soupeře a nový problém. Jenže pak přišlo mistrovství světa 1958.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: První úspěch proti sborné

Telegramy na Štvanici:

Před sedmdesáti lety se Čechoslováci po prohře 1:2 se Švédskem na Štvanici loučili se ziskem zlatých medailí. Jenže pak přišel šok. Podceňovaní Rakušané přehráli už opěvované Seveřany a národní tým v zápase s USA nezklamal.

Je nám líto, video expirovalo.
Královský obrat: Telegramy na Štvanici

Hlavní zprávy