Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hokejová katastrofa, zní ze slovenských médií po nejhorším výsledku na MS

Bratislava - Nejhorší umístění na mistrovství světa, hokejová katastrofa, gólové facky v utkáních proti favoritům a navíc ještě propad v žebříčku reprezentací IIHF. O tom všem píší slovenská média po neslavném vystoupení na šampionátu, na kterém tým pod vedením trenéra Zdena Cígera obsadil až nelichotivou 14. příčku.

Zklamaný slovenský brankář Július Hudáček v zápase proti Rusku
zdroj: REUTERS autor: Wolfgang Rattay

"Musíme si přiznat, že už delší dobu nepatříme mezi světovou špičku, abychom se do ní mohli vrátit," poznamenal nejúspěšnější trenér slovenské reprezentace Ján Filc, který dovedl tým k historickému zlatu na MS v roce 2002.

"Konec hokejové katastrofy: Ledva zachránění Slováci se rozloučili se šampionátem důstojnou prohrou," napsal na svém webu nejčtenější slovenský list Nový čas po utkání, ve kterém Slováci podlehli Švédsku 2:4.

Komentátor veřejnoprávní televize RTVS připomněl, že slovenský hokejový tým dosáhl nejhoršího výsledku v elitní skupině mistrovství světa. "V utkáních proti favoritům dvě šestibrankové facky. Země, které jsme kdysi poráželi zcela jasně a jednoznačně, nám pomalu unikají," řekl.

"Slováci prohráli svůj poslední zápas, na MS skončili nejhůře v historii," suše konstatoval portál sme.sk. Dodal, že Slováci nepostoupili do čtvrtfinále turnaje, ale ani nevypadnou z elitní kategorie mistrovství světa.

„Zklamání z nejhoršího MS znásobil propad Slováků v žebříčku IIHF,“ připomněl server Šport.sk. Reprezentace se propadne v pořadí o tři nebo čtyři příčky na 11. nebo 12. místo – rozhodne se ještě podle výsledků večerního zápasu Lotyšska s Německem.

Šéf slovenského hokejového svazu Martin Kohút listu Hospodárske noviny řekl, že bude proti tomu, aby trenéru Cígerovi a generálnímu manažerovi reprezentace Róbertu Švehlovi svaz prodloužil smlouvy, které vyprší v závěru května.

Zdroj
ČT sport, ČTK, Šport.sk

Hlavní zprávy