Následuje
Hory horempádem

Za Švédsko nastoupí na MS i útočník Backlund z Calgary

Stockholm - Hokejisty Švédska posílí na mistrovství světa v Minsku útočník Mikael Backlund z Calgary. O nominaci bude bojovat také brankář Eddie Läck z Vancouveru, který se představí na začátku května v rámci Euro Hockey Tour na domácím turnaji Oddset Hockey Games.

Radující se hráči Calgary
zdroj: ČTK/AP

Pětadvacetiletý Backlund, který má ze světových šampionátů stříbro z roku 2011 a bronz z roku 2010, v této sezoně v NHL zaznamenal v 76 zápasech 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. O rok starší Läck dostal v NHL poprvé příležitost a v 41 zápasech za Canucks měl průměr 2,41 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,2 procenta.

Na MS se nepředstaví hvězda Washingtonu útočník Nicklas Bäckström. Jeho absence ale nesouvisí s pozitivním dopingovým testem na únorových olympijských hrách v Soči, kvůli kterému nemohl hrát finále proti Kanadě. Po sezoně se chce věnovat šestiměsíční dceři.

Nicklas Bäckström v akci
zdroj: ČTK/AP

Z NHL se omluvili také obránci Alexander Edler z Vancouveru, Oliver Ekman Larsson z Phoenixu, Tobias Enström z Winnipegu, Carl Gunnarsson z Toronta, útočníci Patric Hörnqvist z Nashvillu, Marcus Johansson z Washingtonu a brankáři Jhonas Enroth z Buffala a Viktor Fasth z Edmontonu. Z Evropy nemůže trenér Pär Marts počítat ani se zadáky Johnem Klingbergem z Frölundy a Staffanem Kronwallem z Jaroslavle.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy