Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Weissman před Francií: Nejít na Rusko je velkou motivací

Minsk – S jistotou postupu do čtvrtfinále budou čeští hokejisté bojovat proti Francii o konečné třetí místo ve skupině světového šampionátu. Na to dosáhne vítěz, vyhne se suverénnímu Rusku a narazí na Spojené státy americké či domácí Bělorusy. Jisté čtvrtfinále podle Ondřeje Weissmanna možná dodá týmu více klidu. "Je důležité, abychom vyhráli a nešli jsme na Rusko. Je to velká motivace," uvedl asistent kouče Vladimíra Růžičky. Zápas sledujte od 19:45 na ČT sport a našem webu.

Čeští hokejisté na rozbruslení
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Největším překvapením na šampionátu jsou pro Weismanna Francouzi. "Hrají velice dobře, hlavně organizovaně v obraně. Je to velice těžký soupeř," uvedl Weissmann. Francouzskou reprezentaci, která postoupila do čtvrtfinále poprvé od roku 1995, táhne útočná formace Antoine Roussel, Pierre-Edouard Bellemare, Stephane da Costa.

Ondřej Weissman před utkáním s Francií: "Musíme hrát zodpovědně zezadu. Bylo by dobré, abychom proměňovali své šance. Máme jich dost, i dost střel, ale dáváme málo gólů."

Trenéři sledovali i potenciální soupeře. "Dívali jsme se na utkání Běloruska s Lotyšskem a oba mančafty měly letecký den. Neskutečně bruslili, hodně soubojů," řekl Weissmann. Podle jeho názoru krajan Antonín Jeřábek chybně neuznal na konci gól Lotyšů na 2:2 v přesilovce. Bělorusové nakonec vyhráli 3:1. "To je přesně to, že se budeme hádat o tři centimetry. Když je hráč v brankovišti a na brankáři, tak se to nechá. Pak se z toho stane tohle," prohlásil Weissmann.

"Druhá věc je, že si myslím, že u mužstev jakoby papírově slabších se dává větší volno v držení a dojde to až k bráně. Pak se to strašně špatně rozhoduje," myslí si Weissmann. "Stížností tady bylo docela dost a nevím, jak se to bude řešit. Záleží na komisi rozhodčích, jak si to přeberou. Asi by měla být možnost se podívat i na video," myslí si Weissmann. Podle něj je teď tlak na rozhodčí i proto, že uznali dříve chybně góly.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy