Následuje
Panorama

V kádru Švýcarů pro přípravu s Českem budou i dva hráči z NHL

Bern - Hokejisté Švýcarska mají v nominaci na zápasy s Českem v Euro Hockey Challenge dvě posily z NHL. Kouč Sean Simpson už bude mít k dispozici útočníka Damiena Brunnera z New Jersey a obránce Romana Josiho z Nashvillu. Pro mistrovství světa může počítat i se zadákem Yannickem Weberem z Vancouveru, který se ale připojí k týmu až v příštím týdnu.

Roman Josi
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Vedle Brunnera a Josiho doplnili švýcarský kádr ve třetím týdnu přípravy nově také obránce Denis Hollenstein s útočníky Kevinem Romym a Jurajem Šimkem ze Ženevy a Robert Mayer z Hamiltonu z AHL. Čtyřiadvacetiletý rodák z Havířova chytá na farmě Montrealu pátou sezonu, do zámoří odešel v roce 2007 z Klotenu a působil dva roky v Saint John v QMJHL.

V týmu má Simpson, který se po sezoně se švýcarskou reprezentací rozloučí a bude trénovat Jaroslavl, sedm vicemistrů světa z loňska ze Stockholmu. Jsou to obránci Julien Vauclair, Robin Grossmann a Josi a útočníci Andres Ambühl, Thibaut Monnet, Reto Suri a Denis Hollenstein. Vauclair, Josi, Ambühl, Suri, Hollenstein, Brunner a útočník Kevin Romy se představili na únorových olympijských hrách v Soči, kde skončili Švýcaři až devátí. V kádru ještě nejsou hráči mistrovského Curychu a poraženého finalisty Klotenu.

Švýcaři mají za sebou v Euro Hockey Challenge dva domácí zápasy se Švédskem (1:4 a 4:3 po sam. nájezdech) a dva duely v Bělorusku (5:2 a 1:2 po sam. nájezdech). Po vystoupení v Grodnu opustili kádr obránce Samuel Guerra s útočníkem Samuelem Walserem z Davosu a další forvardi Pascal Berger z Bernu, Thomas Déruns z Lausanne a Lino Martschini ze Zugu.

Zápasy Švýcarsko - ČR se budou hrát v pátek 25. dubna od 19:45 v Neuenburgu a v neděli 27. dubna od 13:30 v Basileji. Před světovým šampionátem sehrají Švýcaři ještě 2. května přípravný duel v Mannheimu s Německem a o čtyři dny později v Curychu s Kanadou.

Nominace hokejistů Švýcarska na zápasy Euro Hockey Challenge:

Brankáři: Leonardo Genoni (Davos), Daniel Manzato (Lugano), Robert Mayer (Hamilton/AHL).

Obránci: Clarence Kparghai, Dominik Schlumpf, Julien Vauclair (všichni Lugano), Anthony Huguenin, Jérémie Kamerzin (oba Fribourg-Gottéron), Robin Grossmann (Davos), Tim Ramholt (Zug), Roman Josi (Nashville/NHL), Dean Kukan (Lulea/Švéd.).

Útočníci: Denis Hollenstein, Kevin Romy, Juraj Šimek (všichni Ženeva), Etienne Froidevaux, Caryl Neuenschwander (oba Lausanne), Thibaut Monnet, Benjamin Plüss (oba Fribourg-Gottéron), Andres Ambühl (Davos), Inti Pestoni (Ambri-Piotta), Thomas Rüfenacht (Lugano), Tristan Scherwey (Bern), Reto Suri (Zug), Damien Brunner (New Jersey/NHL).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy