Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Trenéři proházeli sestavu. Jágr bude hrát s Hertlem a Rolinkem

Minsk – Čeští hokejisté nastoupí v neděli ve druhém zápase na mistrovství světa v Minsku proti Švédům s pozměněným složením všech útočných trojic. V první formaci nastoupí s Jaromírem Jágrem na pozici centra Tomáš Hertl a vlevo Tomáš Rolinek, v druhé se dají dohromady exslávisté Roman Červenka, Vladimír Sobotka a Jakub Klepiš. V brance bude opět jednička Alexander Salák. Přímý přenos utkání Česko - Švédsko sledujte v neděli od 19:45 na ČT sport a mshokej.cz.

Jaromír Jágr s Tomášem Rolinkem a Tomášem Hertlem
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Po zranění Romana Poláka zůstane ve druhé obraně s Martinem Ševcem Ondřej Vitásek, který proti Slovensku naskočil do druhé poloviny zápasu. Kouč Vladimír Růžička nejspíš zapíše na soupisku už před zápasem dalšího obránce Michala Jordána. "Ještě to budeme řešit dneska. Máme nějakou představu, ale uvidíme. Chceme povolat jednoho obránce a asi Michala Jordána dopíšeme," prohlásil Růžička.

Pohromadě zůstaly jen první a třetí obranná dvojice, ve třetím a čtvrtém útoku se totiž prohodili centři Jiří Novotný s Janem Kovářem. Růžička chce hledat ideální složení. "Musí si to nějak sednout a potřebujeme najít sestavu, proto se to už ke konci zápasu se Slovenskem trošku promíchalo. Je důležité, abychom to dali nějak dohromady a připravili se na těžké utkání se Švédy," řekl Růžička.

Kouč zatím nebyl se složením formací spokojený

"Změnili jsme po turnaji ve Stockholmu devět nebo deset hráčů. Slovensko nebyl jednoduchý soupeř, měli jsme pohromadě dva nebo tři tréninky. V neděli začneme jinak a uvidíme," připojil Růžička. Ideální sestavu chce najít co nejdříve. "Chce se to sehrát, nemáme na to moc času. Nějaké lajny se malinko blíží ideálu. Potřebujeme první dvě údernější. Možná se vrátíme k tomu předchozímu. Nedělal bych z toho vědu. Ale zatím se mi to moc nezdá," podotkl kouč.

Tým podle něj musí vylepšit defenzivní práci. "Se Slovenskem jsme bránili špatně, musíme si to celé rozebrat a bránit líp. Musíme jít víc do brány. V útočném pásmu hrajeme naivně, vůbec nemáme hráče připravené, když tam puk vypadne. Při ztrátě puku musíme být připravení dozadu," popsal Růžička poznatky z páteční premiéry. "Pozitivní je, že mimo prvního jsme velice dobře hráli oslabení a je vidět, že tým dopředu sílu má."

Švédové jsou oproti EHT posíleni o čtveřici ze zámoří

Se Švédskem se český tým utká po deseti dnech od souboje na Oddset Hockey Games ve Stockholmu, kde Růžičkův výběr vyhrál 3:2. Trenér Pär Marts postaví prakticky totožný tým, posílený nově o čtveřici ze zámoří - beky Erika Gustafssona z Philadelphie, Tima Erixona z Columbusu a útočníky Gustava Nyquista z Detroitu a Calleho Järnkroka z Nashvillu. "Švédové jsou silní a hrají velice dobře," uvedl Růžička.

Na posledních velkých mezinárodních akcích Švédové porazili český tým loni v základní skupině na domácím mistrovství světa ve Stockholmu (2:1) i v téže fázi únorového olympijského turnaje (4:2). Tam ze současného kádru byli brankáři Salák, Jakub Kovář a útočníci Jágr, Červenka a Novotný. Ze švédského týmu mají stříbro ze Soči útočníci Nyquist a Jimmie Ericsson. Češi slavili výhru v roce 2012 ve čtvrtfinále MS také ve Stockholmu (4:3).

Předpokládaná sestava ČR

Salák - Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář II - Jágr, Hertl, Rolinek - Červenka, Sobotka, Klepiš - Sekáč, Novotný, Hudler - Petružálek, Jan Kovář, Zaťovič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy