Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Špaček: Kluci hodně chtěli, kabina od rána žila

Minsk - Důležité vítězství proti Norům přišel do Studia ČT zhodnotit asistent trenéra Jaroslav Špaček. Zmínil se o zlepšené defenzivní práci českého týmu, vyjádřil se k velkému počtu neproměněných šancí a také vyzdvihnul výkony Alexandra Saláka a celé první útočné formace.

"Trnuli jsme do konce zápasu, ale věděli jsme, že dneska kluci moc chtějí, kabina žila už od rána," uvedl Špaček, jenž ocenil pokrok, který tým udělal ve hře dozadu. V této činnosti došlo k určitým změnám, trenéři vydali před střetnutím se skandinávským soupeřem poněkud odlišné pokyny. "V minulých utkáních jsme středním útočníkem většinou vyráželi na mantinel a propadali jsme tam. Teď jsme to prostě zavřeli a nechali Nory jezdit do plné obrany a na modré jsme se snažili proti nim vystoupit, myslím, že se nám to docela dařilo," popsal změnu taktiky asistent českého kouče.

Špačkovi podle očekávání chyběla ve výkonu jeho svěřenců větší střelecká produktivita. "Trošku se to zatím s námi veze celý šampionát, přestřílíme soupeře, ale nedáváme góly a zbytečně pak třeba inkasujeme, což se dneska naštěstí nestalo. Saša chytal výborně a dobře jsme i čistili prostor před brankou, takže Norové už potom neměli tolik dorážek, kolik jsme včera umožnili Dánům," dodal Špaček.

Vedle vynikajícího osobního příspěvku Alexandra Saláka pochválil Špaček i hru prvního útoku. "Tomáš Hertl se už po viróze cítil lépe, bylo vidět, že měl sílu a tu první lajnu to ohromně zvedlo, dnes byla nejlepší na ledě," konstatoval bývalý reprezentační bek, jenž si nemohl nevšimnout ani velmi aktivního Jaromíra Jágra, jehož bylo proti Norům plné kluziště. "Dostával puky od beků včas a měl to díky tomu hned rozjeté. Zaseknul to, našel naše obránce z druhé vlny nebo se tam natlačil sám před bránu - a tohle bylo hrozně důležité," řekl Špaček.

Hlavní zprávy