Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Sobotka o nemoci: Je to fakt smůla, ale začínám se cítit lépe

Minsk – Místo toho, aby v utkání s Itálií řádil v první lajně s Jaromírem Jágrem a Tomášem Hertlem, útočník Vladimír Sobotka ležel pouze na hotelu s chřipkou a střevními potížemi. Bylo mu dokonce tak špatně, že celý zápas prospal. "Dneska se už ale cítím o něco líp, avšak furt to není ono. Ještě mám zatuhlý krk, trochu rýmu a bolest hlavy. A ta slabost," popsal svůj aktuální stav.

Nemocný Vladimír Sobotka
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Že do zápasu s Italy, který nakonec český výběr vyhrál 2:0, nenastoupí, tušil Sobotka už po probuzení. "Už od rána jsem se cítil tak nějak... Ještě jsem byl na rozbruslení, pak už to nebylo ono. Chtěl jsem zkusit se jít obléct a hrát, ale nešlo to," vrátil se ke středeční situaci.

Střevní potíže, aktuálně hlavní problém týmu, jej prý postihly předtím. "To nebylo tak hrozné. Ale přidala se do toho nějaká chřipka. Neměl jsem vůbec sílu, bylo mi strašně zle. Poprvé se to projevilo po zápase s Kanadou. Největší příznak je slabost. Bolely mě kosti, všechno bolelo. Jak kdyby do mě někdo kopal přes noc," líčil šestadvacetiletý centr.

Zatím prý nemá zkušenosti, jak jeho tělo zareaguje. "Abych pravdu řekl, ještě jsem nebyl takhle nemocný. Takový stav jsem nezažil. Nevím, jak se s tím tělo vyrovná. Je to smůla. Když už nejsem zraněný, jsem aspoň nemocný," litoval Sobotka, který přišel kvůli zranění kolena o start na únorových Olympijských hrách v Soči.

Bere antibiotika a doufá, že se bude brzy cítit lépe. "Ráno jsem byl na snídani, to jsem se cítil taky hrozně. Dal jsem si jenom nějaké ovoce. Teď jsem snědl vývar a vypil čaj. Mám ještě antibiotika na dva dny. Teď už je mi líp. Doufám, že na večeři nebo k svačině něco sním a bude to lepší. Uvidíme zítra, jak se budu cítit," netroufl si Sobotka odhadnout, kdy se zapojí zpátky do tréninku.

Středeční zápas s Itálií začal sledovat v televizi, ale téměř nic z něj neměl. "Zapnul jsem si to, ale probral jsem se až druhý den ráno. Ani jsem nevěděl, jak jsme hráli. To jsem zjistil, až když se Lukáš Kovář vrátil na pokoj," dodal Sobotka.

Hertl hrál jen se sebezapřením

Na ledě si protrpěl utkání Hertl. Kouč Vladimír Růžička prohlásil, že mu bylo mladého útočníka San Jose vždy při návratu na střídačku až líto. "Vždycky jsem přijel, chtěl jsem se nadechnout a najedou mi to vylítávalo a musel jsem si odkrknout. Nebylo to nic příjemného, ale nějak jsem to přežil," prohlásil Hertl.

Scházela mu ale hlavně síla. "Ani jsem se nenajedl, tělo je slabé a do soubojů to chybělo. Naštěstí jsem to odehrál, snažil jsem se přispět, co nejvíce to šlo. Hlavně, že jsme vyhráli, to bylo hlavní," prohlásil Hertl. Neuvažoval prý, že by nenastoupil. "Odešel už Sob (Sobotka), museli bychom hrát na tři lajny, bylo to hratelné," doplnil dvacetiletý talent, který prý už hrál i v horším stavu.

Střevní potíže a žaludek jej prý trápí dlouhodobě a i virózy v rodině odnáší nejhůře. Také svoje problémy, které začaly před dvěma dny, připisoval přechodu na jinou stravu. S tím prý má potíže i při přesunu do Ameriky jej to postihlo. "Měl jsem průjem a řekl jsem si, že je to ta strava. Druhý den ráno mě ale začalo bolet strašně břicho a bylo mi na zvracení. Střídavě se to zlepšovalo a zhoršovalo," uvedl Hertl.

Věří, že se brzy dá do pořádku. "Dneska je to lepší, průjem už nemám. Furt je žaludek dost podrážděný, bolí mě břicho. Jím zatím suché, ale vzal jsem si nějaké prášky a myslím si, že by se to mělo zklidnit a zítra už by to mohlo být dobré. Mohl bych snad už na trénink," věřil Hertl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy