Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Slovenský tým stál o Cháru, ten však nepřijede, stejně jako Meszároš

Minsk - Vedení slovenské hokejové reprezentace po vypadnutí Bostonu velice stálo o obránce Zdena Cháru či Andreje Meszároše. Ani jeden však Slováky neposílí. Meszárošovi účast zatrhl agent, Cháru údajně sužují zdravotní problémy.

Kapitán slovenského týmu Zdeno Chára
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Vůjtek přitom o Cháru velice stál, i když by zřejmě nestihl páteční zápas se Švédskem ani sobotní souboj s Itálií v základní skupině. "Nevím, kdy by mohl přiletět. Musíme počkat na telefonát s ním. Teoreticky by si mohl sednout do letadla už dnes, ale to je utopie," uvedl český kouč. Podle informací internetových stránek sme.sk, které potvrdil mluvčí Slovenského hokejového svazu Tomáš Štulajter, však Chára do Minsku nepojede.

Otto Sýkora, generální manažer týmu

"Zdeno se zranil ve čtvrtém zápase série na ledě Montrealu, utrpěl otevřenou zlomeninu prstu na ruce. Teď mu hrozila infekce a v pátek ho čeká další chirurgický zákrok. Američtí lékaři mu nedoporučili startovat na šampionátu."

Vůjtek přitom nepovažoval za problém při případném angažmá Cháry ani spor vytáhlého obránce s Miroslavem Šatanem. Oba hvězdní slovenští hráči nekomunikují od listopadu 2012, kdy Chára zranil Šatana v zápase Lva Praha a Slovanu Bratislava v KHL. Šatan kvůli tomu chyběl  v reprezentaci na olympiádě v Soči.

"Nekoukám se do minulosti na to, co bylo. Dívám se jen do budoucnosti a na tento turnaj," řekl Vůjtek. Pozitivně se k Chárovu možnému připojení stavěl i Šatan. "Určitě by to pomohlo naší obraně a zkvalitnilo by ji to," uvedl současný kapitán reprezentace. 

Z Bostonu nedorazí do Minsku ani Chárův spoluhráč Andrej Meszároš. Vedení výpravy by mělo dopsat na soupisku obránce Vladimíra Mihálika, který je s mužstvem v Bělorusku od začátku šampionátu. Tím by Slováci měli soupisku uzavřít. 

Zdroj
ČTK, ČT sport, sme.sk

Hlavní zprávy