Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Růžička si povzdechl nad hrou v oslabení: Spíš cloníme vlastnímu brankáři

Minsk – Rychlý gól, ani vedení 3:1 na Švédsko nestačilo. Hlavní příčinu porážky 3:4 po samostatných nájezdech viděl Vladimír Růžička ve špatné hře v oslabení, přesto trenér českých hokejistů našel na prohře i pozitiva a zlepšení oproti úvodnímu duelu. "Líp držíme modrou čáru, je škoda koncovky. Mohli jsme ještě nějaký ten gól dát, jenže nedali a soupeř pak potrestal úplně hloupý faul v útočném pásmu," připomněl vyloučení útočníka Jakuba Petružálka před vyrovnáním na 3:3. Další utkání českého mužstva s Kanadou sledujte dnes od 19:45 na ČT sport a webu mshokej.cz.

Vladimír Růžička na české lavičce
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Měli jsme výborný vstup do zápasu, v osmé vteřině jsme dali gól. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Měli jsme velké nasazení a i víc ze hry. Zápas se lámal za stavu 3:1, měli jsme tam jednu dvě šance, které jsme nedali," řekl po utkání Růžička.

"Dostali jsme tři minuty před koncem druhé třetiny gól na 2:3 v oslabení, to byla škoda. Ve třetí třetině hráli Švédové velice dobře, bylo to vyrovnané. Zase jsme dostali gól v oslabení, šlo to zase to prodloužení a na penalty jsme bohužel prohráli," zhodnotil utkání kouč.

Švédové měli podle něj nepříjemné protiútoky. "Procházeli nám středním pásmem, my jsme si tam hráče špatně rozebírali. U modré čáry už se to ale zlepšuje, obránci už tolik necouvají, vypíchli pár puků. A škoda prodloužení, bylo pár sekund do konce a Kuba Klepiš to tam málem prošťouchl, že mohl jet sám na bránu," navázal Růžička.

Podle trenéra několikrát chyboval jeho tým především v oslabení, v nichž dvakrát inkasoval. "Vždycky jsme malinko zaváhali, oni vystřelili a nějak se jim to odrazilo. U toho třetího gólu to udělali dobře, dávali to do prázdné brány. Na to se musíme ještě zaměřit, kolem vlastní brány to nehrajeme dobře. Přijde mi, že spíš cloníme vlastnímu brankáři. Pustíme si to na videu, protože to chceme hrát jinak," uvedl Růžička.

Ani rozstřel se mu nelíbil. "Penalty nám taky nejdou, dostáváme hodně gólů. To se mi zdá, že čtyři góly z pěti nájezdů je moc," doplnil kouč, který započítal i týden starý zápas s Finskem na Oddset Hockey Games ve Stockholmu. Chvíli uvažoval, že by zkusil změnu a dal do branky místo Alexandra Saláka Jakuba Kováře. "Ale pak jsem si to rozmyslel," řekl.

Další zápas čeká český tým dnes od 19:45 proti Kanadě a do branky se postaví poprvé Jakub Kovář. "Saša Salák chytal dva zápasy a teď bude chytat Kuba Kovář. Měli jsme to tak nějak dané už před turnajem," dodal Růžička. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy