Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME Showdance 2018 Ústí nad Labem

Růžička do soboty zapíše útočníka. Končí Kašpar a Gulaš

Minsk – Růžička chce po omluvence Davida Krejčího zapsat před utkáním s Dánskem na soupisku dalšího útočníka. Vedou jej k tomu i střevní potíže, které má polovina týmu. Lékař národního týmu věří, že do soboty odezní. Reprezentaci každopádně opustí útočníci Lukáš Kašpar a Milan Gulaš. Nemají šanci, že by se dostali na soupisku.

Vladimír Růžička na střídačce národního týmu
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Určitě bych chtěl do sobotního zápasu dopsat jednoho útočníka. Představu máme, ale řeknu to nejdřív hráčům," řekl Růžička. Krejčí se nakonec k týmu nepřipojí, omluvil se pro únavu. Názor Tomáše Plekance v případě vyřazení Montrealu Růžička znal. "Vypadalo to, že Boston postoupí. Bylo to pro něj 3:2, s Plekancem to bylo domluvené. Jarda Jágr s ním byl hodně v kontaktu, že by přijel. Sedmý zápas nám to celé zkomplikoval, počítali jsme se šestým."

Lékař reprezentace Tomáš Vyskočil: "Střevní potíže má zhruba polovina týmu. Někteří ten průjem dokončují, někteří ho začínají. Je to zřejmě virového původu. Hráči nemůžou jíst, a tím pádem nemají příjem energie. Dramaticky to ale snad probíhat nebude."

Na soupisce po doplnění útočníka pro sobotní duel zbude už jediné místo v poli. "Na soupisku bychom buď dopsali odsud dva útočníky, nebo útočníka a beka. Každopádně chci mít v sobotu třináct útočníků," prohlásil Růžička.

Vede jej k tomu i fakt, že střevní potíže postihly nově i tři další forvardy. "Měli ty samé problémy. Chtěl bych, abychom v pátek už trénovali. Ale uvidíme, jak hráčům bude. S Vláďou Sobotkou jsem mluvil a stav moc lepší není," dodal Růžička. Sobotka nemohl ani nastoupit ve středečním duelu s Itálií.

Čtvrteční trénink absolvovala jen šestice hráčů, kteří jsou mimo soupisku - brankář Pavel Francouz, obránce Lukáš Kovář a útočníci Milan Gulaš, Lukáš Kašpar, Martin Růžička a Michal Vondrka. "Potíže jsou obdobné jako včera, dneska jsme volili volný trénink. Kluci se byli jenom protáhnout, někteří zůstali na hotelu," uvedl Růžička. Gulaš a Kašpar nicméně odjedou domů, protože nemají šanci, že by se dostali na soupisku. Aktuálně je na české soupisce 20 hráčů do pole a dva brankáři.

První ze dvou volných dnů na turnaji, které má český tým před duelem s Dánskem, si tým moc neužije. "Tím, že je hráčům blbě, neměl trénink cenu. Hlavně, abychom to uhráli v sobotu a neděli," přál si kouč před duely s Dánskem a Norskem.

Proti Itálii nehrál kvůli problémům se zády také Ondřej Vitásek, který byl připravený na lavičce, ale z pozice sedmého obránce do hry nezasáhl. "Lepší se to každý den, uvidíme zítra. Snad budu moct nastoupit už do tréninku a pak (v sobotu) do zápasu," prohlásil Vitásek, jenž už střevní potíže překonal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy