Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Raketový start Hertla proti Švédům: Gól v osmé vteřině

Minsk - Tomáš Hertl předvedl při premiérové účasti v první útočné formaci s Jaromírem Jágrem v národním mužstvu parádní gólový moment. Ihned po úvodní buly vlétl do otevřeného prostoru v útočné třetině a nekopromisně poslal puk k tyči švédské branky. Na časomíře svítil čas 00:08. "Hlavně jsem rád, že jsem se konečně na mistrovství světa trefil," jásal věčně usměvavý Hertl v první přestávce utkání se Švédy, který Češi prohráli 3:4 na nájezdy.

Vyhrané úvodní vhazování a bleskový gól znamenal famózní nástup českého výběru. Hráč, který se v sezoně podrobil operaci zraněného kolene, ukázal, že si ze San Jose přivezl dobrou formu. Je pravdou, že při brance sehrála roli milimetrová přihrávka od beka Ondřeje Němce a pohyb Jágra s Rolinkem, kteří na sebe navázali bránící Švédy.

Nejrychlejší gól v historii samostatné české reprezentace ale Hertl nedal. V prosinci 2011 vstřelil branku v duelu Channel One Cupu v Chomutově proti Švédsku už v páté vteřině Petr Průcha. Přesto jde o druhý nerychlejší gól v historii MS.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy