Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Na hokejovém MS budou pískat tři čeští hlavní rozhodčí

Praha - Rekordní počet tří českých hlavních rozhodčí se představí na květnovém mistrovství světa v Bělorusku. Na nominační listině do Minsku jsou hlavní Martin Fraňo, Antonín Jeřábek a Vladimír Šindler a také čárový Vít Lederer.

Pohár pro mistry světa
zdroj: ČTK/AP

V konečné nominaci 32 rozhodčích (16 hlavních a 16 čárových) mají největší zastoupení Česká republika, Rusko a Spojené státy americké. Vzešla po olympijských hrách v Soči ze širší soupisky, kterou schválila Mezinárodní hokejová federace loni v září 2013. Na té bylo celkem 54 rozhodčích, z toho 28 hlavních a 26 čárových.

Jeřábek se Šindlerem se už v této sezoně představili právě v Soči. Šindler patřil na turnaji k nejvytíženějším a rozhodoval pět utkání, Jeřábek pískal tři zápasy. "Oba naši rozhodčí byli velmi dobře hodnoceni," uvedl předseda komise rozhodčích ČSLH Pavel Halas.

Nominace rozhodčích na květnové MS v Minsku:

Hlavní rozhodčí: Martin Fraňo, Antonín Jeřábek, Vladimír Šindler (všichni ČR), Vjačeslav Bulanov, Roman Gofman, Konstantin Olenin (všichni Rus.), Keith Kaval, Steve Patafie (oba USA), Lars Brüggemann, Daniel Piechaczek (oba Něm.), Mikael Nord, Marcus Vinnerborg (oba Švéd.), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (oba Fin.), Igor Dremelj (Slovin.), Maxim Sidorenko (Běl.).

Čároví rozhodčí: Paul Carnathan, Tommy George (oba USA), Chris Carlson, Jesse Wilmot (oba Kan.), Vít Lederer (ČR), Jimmy Dahmen (Švéd.), Ivan Dědulja (Běl.), Pierre Dehaen (Fr.), Nicolas Fluri (Švýc.), Jon Kilian (Nor.), Joep Leermakers (Niz.), Stanislav Raming (Rus.), André Schrader (Něm.), Anton Semjonov (Est.), Sakari Suominen (Fin.), Miroslav Valach (SR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy