Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Střípky ze života horolezce - Vzpomínka na Míru Šmída

Leo Gudas se zastal syna: Kluk by určitě reprezentoval, kdyby mohl

Praha – Vladimír Růžička minulý týden ostře kritizoval omluvenky trojice hráčů Tampy Bay z blížícího se mistrovství světa a reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Otec obránce Radka Gudase se proti vyjádření reprezentačního trenéra ohradil. Gudas, Ondřej Palát a Andrej Šustr neposílí národní tým s ohledem na zdravotní problémy v závěru sezony a v případě Paláta a Šustra i proto, že jim končí se zámořským klubem smlouvy.

Radko Gudas
zdroj: ČTK/AP

"Radko se nezúčastní přípravy na mistrovství světa pouze z důvodu zranění kolene. Neprošel výstupní lékařskou kontrolou ve svém klubu, proto mu nebyla povolena účast na turnaji," uvedl Leo Gudas. Poukázal i na fakt, že jeho syn poslední zápas v play-off ze zdravotních důvodů neodehrál.

Kouč Růžička v pátek v Basileji, kde se reprezentace připravovala na utkání se Švýcarskem, uvedl, že jej omluvenky hráčů Tampy trochu překvapily. Všichni tři totiž dříve předběžně potvrdili zájem startovat na MS. Zároveň se mu nelíbilo, že jako jeden z důvodů uvádějí, že nemají podepsané nové smlouvy, což ale není Gudasův případ.

Zároveň Růžička naznačil, že při nominaci na příští šampionát v Praze bude zohledňovat i minulost. "Nemohou se divit, že na šampionátu v Praze třeba nebudou. To si musí uvědomit a musí s tím počítat. Na olympiádě to bylo (se smlouvami) stejné a hráli. Hráč se může zranit kdykoliv," prohlásil reprezentační kouč.

Gudas: Nepravdivé informace Radka velmi zasáhly

"Výroky, které se objevily v médiích ohledně nechuti či odmítnutí reprezentovat, se nezakládají na pravdě. Tyto nepravdivé informace Radka velmi zasáhly," zdůraznil Leo Gudas.

Jeho syn se podle původní dohody s vedením Tampy měl léčit v zámoří, v sobotu ale neplánovaně přiletěl do Prahy, neboť mu zemřela babička. "Kluk by určitě reprezentoval, kdyby mohl. Vychoval jsem ho tak," řekl bývalý vynikající obránce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy