Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropský pohár žokejů 2020

Hertl si chce v reprezentaci spravit chuť po nezdaru San Jose

Praha - Hokejový útočník Tomáš Hertl má za sebou zvláštní sezonu, kterou se bude snažit zakončit úspěchem na mistrovství světa. Dvacetiletý talent vlétl jako kometa do NHL a hned v první sezoně se dokázal prosadit do elitní formace San Jose. V prosinci si ale poranil koleno, přišel o start na olympiádě v Soči a předpokládalo se, že pro něj sezona skončila. Hertl se ale stihl uzdravit a vrátil se do sestavy Sharks. V prvním kole play-off poté musel skousnout vyřazení od Los Angeles, přestože jeho tým vedl v sérii již 3:0.

Tomáš Hertl
zdroj: ISIFA autor: Eduard Erben

"Začátek byl super a možná už jsme se všichni viděli ve druhém kole. Los Angeles je ale hodně nepříjemný soupeř a Sharks s ním v posledních letech vypadli několikrát. Hodně to zamrzí, že jsme se takhle ve špatném zapsali do historie," řekl Hertl. "Přestali jsme hrát. Po třech výhrách jsme další dva zápasy odehráli blbě, pak už to bylo dobré. Ale nedařilo se nám v útoku. Nedávali jsme góly, jim navíc výborně zachytal Quick," přiznal.

On sám do play-off zasáhl i přesto, že řada odborníků předpokládala, že po prosincovém zranění pro něj sezona skončila. "I já jsem si říkal, že to bude konec sezony. I proto, že by to pak mohlo být překvapení i pro mě, že si ještě budu moct zahrát. A vyšlo to," pousmál se odchovanec pražské Slavie, který absolvoval operaci poškozených vazů v pravém koleně. "Snažil jsem se být uvolněný, dělat si z toho srandu. Rehabilitoval jsem a zvládl jsem to celkem dobře, myslím," řekl Hertl, jenž byl vážně zraněný poprvé v kariéře.

Do zápasů se vrátil s ochrannou ortézou, žádný zdravotní handicap ale neměl. "Byl jsem rád, že jsem si mohl zahrát už dva zápasy před play-off. Po nich jsem byl chvíli vyřízený, ale pak to bylo v pohodě. Celkem to šlo," uvedl Hertl, kterého prý San Jose na mistrovství světa bez problémů pustilo. "Nechali to na mně. Ani jsem nebyl na nějaké pořádné (výstupní) kontrole. Říkal jsem si, proč bych nemohl jet? Cítil jsem se dobře," zopakoval Hertl.

Tomáš Hertl
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Damon Tarver

V play-off se vyrovnal i s tím, že se pravidelně potkával s útočníkem Dustinem Brownem, po jehož faulu musel na operaci. "Začínal jsem ve třetím útoku, on taky. Navíc já napravo a on nalevo, takže jsme se pořád potkávali na ledě. Nic jsme si ale neříkali. Snažil jsem se ho normálně dohrávat," uvedl Hertl, který s odstupem času přiznal, že si za zranění mohl trochu sám. "Bylo to nechtěné. Kdybych se toho nelekl, tak bych do něj narazil a oba jsme spadli. Já jsem se lekl a nechal jsem tam koleno," řekl.

V Minsku se tak bude snažit prodloužit si sezonu a zakončit ji úspěchem. "Těším se. Sezona byla kvůli zranění kratší, takže jsem rád, že nekončí. Tolik jsem toho neodehrál. Jsem rád, že si po roce zase zahraji pod panem Růžičkou," poukázal na fakt, že reprezentaci momentálně vede Vladimír Růžička, pod jehož vedením hrával ve Slavii. Zároveň bude mít šanci navázat na loňský rok, kdy také startoval na MS. "Čekám nějaký úspěch. Loni jsem byl poprvé a nedopadlo to slavně. Chceme se poprat o co nejlepší výsledek. Jsem připravený a doufám, že to vyjde," přál si Hertl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy