Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Českou soupisku na MS doplní útočník Martin Růžička

Minsk - Poslední volné místo na soupisce českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku zaplní útočník Martin Růžička. Dopsán bude před čtvrtfinálovým zápasem se Spojenými státy americkými. Účast na šampionátu si naopak nepřipíše obránce Lukáš Kovář z Vítkovic, který byl povolán dodatečně po zranění beka Romana Poláka v úvodním utkání proti Slovensku.

Martin Růžička
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Před startem play-off tak bude mít kouč Vladimír Růžička k dispozici tři brankáře, bez zraněného Poláka sedm zadáků a 14 útočníků. "Martin Růžička bude připravený jako třináctý útočník," řekl po předzápasovém rozbruslení asistent trenéra Ondřej Weissmann.

"Čekal jsem, jak to dopadne, a mám radost. Zůstával jsem pozitivní," prohlásil Martin Růžička. Před ním se dočkali doplnění na soupisku postupně obránce Michal Jordán, útočník Michal Vondrka a třetí brankář Pavel Francouz.

"Trénoval jsem s týmem, máme tu dobrou partu, takže byla sranda," doplnil mistr světa z Německa z roku 2010, který si připíše druhou účast na velkém mezinárodním turnaji. Vedle Lukáše Kováře se na soupisku nedostali útočníci Lukáš Kašpar a Milan Gulaš, kteří už v pátek odcestovali domů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy