Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Češi jdou na Švédsko s novými útoky a Jordánem

Minsk - Čeští hokejisté na mistrovství světa vyzvou obhájce titulu Švédy. I přes páteční výhru nad Slovenskem pozměnil kouč Vladimír Růžička složení všech útočných trojic. V první formaci nastoupí s Jaromírem Jágrem na pozici centra Tomáš Hertl a vlevo Tomáš Rolinek, v druhé se dají dohromady exslávisté Roman Červenka, Vladimír Sobotka a Jakub Klepiš. Růžička bude mít zároveň k dispozici sedm beků. Na soupisku totiž doplní obránce Michala Jordána. Kouč zároveň usiluje o další posily: Marka Židlického a Tomáše Plekance. Přímý přenos včetně předzápasového studia sledujte od 19:15 na ČT sport a našem speciálním webu. Komentují Michal Dusík a David Pospíšil.

Michal Jordán na tréninku
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Po Polákově zranění zůstala v kádru jen šestice beků Ondřej Němec, Jakub Kindl, Ondřej Vitásek, Martin Ševc, Petr Zámorský a Jan Kolář. Další člen nominace Jordán čekal na doplnění a dočká se premiérové účasti na velké mezinárodní akci. Kouč Růžička chce navíc dodatečně nominovat ještě dalšího obránce.

Jordán, který působil na farmě Caroliny v Charlotte v nižší AHL, debutoval v národním týmu v přípravě na šampionát v zápasech proti Švýcarsku v Euro Hockey Tour. Na kontě má čtyři reprezentační starty. Účastník tří světových šampionátů hráčů do 20 let má na kontě zatím v NHL pět utkání v dresu Caroliny.

Michal Jordán: "Jsem sedmý obránce, dneska se budu oblékat. Beru to jako každý jiný zápas. Jsem takový flegmatik. Nervozitu nepociťuju před zápasy, takže se těším. Jsem rád, že jsem si prodloužil sezonu. Je příjemné, že můžu hrát kór za národní tým."

"Je to smůla, že se Roman Polák zranil, určitě to tým oslabí, ale takový je hokej. Je to nepříjemné. Dopsání na soupisku mi udělalo radost a budu se snažit pomoct týmu vyhrát zápasy," prohlásil Jordán. Růžička do obrany lanaří ještě Marka Židlického.

Český tým bude mít na soupisce celkem 22 hráčů - dva brankáře, osm obránců a dvanáct útočníků. Místo má už jen pro třetího brankáře Pavla Francouze a dva hráče v poli, přičemž jedno by měl zabrat jeden další obránce.

Jakub Kovář na tréninku národního týmu
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Přijede ještě Plekanec?

Na možnost zařazení v Minsku čekají stále čtyři útočníci Milan Gulaš z Färjestadu, Lukáš Kašpar z Doněcku, Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava a Martin Růžička z Třince. Na tři z nich se pravděpodobně nedostane. Ve hře je i varianta posílení Tomášem Plekancem, jehož Montreal je v sérii s Bostonem na pokraji vyřazení. "Sledujeme to. Pleky by byl dobrý, ale musel by ještě projít zdravotní prohlídkou. Nechtěl bych to teď víc rozpitvávat," uvedl Růžička.

V brance bude proti Švédům opět jednička Alexander Salák. Po zranění Romana Poláka zůstane ve druhé obraně s Martinem Ševcem Ondřej Vitásek. Švédové zahájili šampionát v Minsku sobotní výhrou nad Dánskem 3:0.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy